5 rzeczy, które robimy codziennie i robimy je źle!

Lifestyle Data publikacji: 18 października 2020

Każdy nasz dzień składa się z wielu prostych czynności, które wykonujemy już niemal automatycznie. Wstajemy po czym korzystamy z toalety. Przygotowujemy sobie śniadanie, jedziemy do pracy, po pracy trochę czasu na obowiązki i przyjemności i wieczór. Kolejny dzień mija według utartych schematów. Czynności, które wykonujemy powtarzają się.

Nie skupiamy więc na nich wielkiej uwagi, a to źle. Okazuje się bowiem, że w podczas wykonywania wielu z tych czynności, popełniamy proste błędy. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy Wam pomóc wskazując dokładnie, w którym miejscu popełniamy błąd. Dzięki temu możemy te małe rzeczy poprawić.

Zbyt długie parzenie herbaty

Wstajesz rano, nastawiasz wodę, a następnie zalewasz herbatę. Leży tak ona z torebką wypełnioną suszem do momentu, aż sobie o niej przypomnisz i zabierzesz ją do śniadania, które w tym czasie przygotowałaś.

Zbyt długo parzona herbata nie tylko jest nieprzyjemna w smaku. W zasadzie większości herbat, które mamy w domu wystarczą 2-4 minuty. Gdy będzie parzona długo, wręcz straci swoje pobudzające działanie.

Nieopuszczanie deski podczas spłukiwania wody

Deska podniesiona podczas spłukiwania wody to wrota do naszego świata, które otwieramy bakteriom. Znajdują się one w toalecie, a wraz z mgiełka wodną, która unosi się po spuszczeniu wody, bakterie te unoszą się do góry.

Dostają się do naszych dróg oddechowych. Osiadają na urządzeniach i akcesoriach, które posiadamy w łazience. W tym na szczoteczkach do zębów, które następnie wkładamy do ust i na ręcznikach, którymi wycieramy twarz.

Pamiętaj więc o tej prostej czynności. Zawsze przed włączenie spłuczki od toalety, zamknij deskę.

Dosypianie z rana

Ustawiasz sobie kilka budzików co parę minut? Wiele osób tak robi, nie jest to jednak dobra metoda. Dosypianie z rana sprawia, że czujesz się jeszcze bardziej zmęczona. To normalne, że rano potrzebujesz chwili na rozruszanie się i chce Ci się spać.

Najlepiej jest jednak wstać z samego rana po pierwszym budziku. Twój organizm potrzebuje około pół godziny, aby ruszyć pełną parą. W tym czasie zrób poranną toaletę, zacznij przygotowywać sobie śniadanie, a do momentu wyjścia z domu będziesz już całkowicie rozbudzona.

Bardzo dobrze rano na pobudzenie wpływa aktywność fizyczna. Dlatego jeśli lubisz, to warto rano trochę poćwiczyć i porozciągać się.

Trzymanie kierownicy w niewłaściwy sposób

Gdy jedziesz do pracy zwróć uwagę na to w jaki sposób trzymasz kierownice. Kiedyś mówiono, że powinno się trzymać lewą rękę na godzinie 10, a prawą na godzinie 2. Dzisiaj praktycznie każde nowoczesne auto ma poduszkę w kierownicy.

Dlatego National Transportation Safety Board rekomenduje, że dzisiaj najlepsza pozycją rąk na kierownicy jest godzina 9 i 3.

Nie tylko uchroni nas to w przypadku wybuchu poduszki powietrznej, ale również taka pozycja rak na kierownicy zapewnia nam duże pole manewru w kryzysowej sytuacji.

Używanie antyperspirantu z rana

Używasz z rana antyperspirantu? To błąd. Powinno się go użyć wieczorem po kąpieli. Wtedy wniknie w skórę i będzie działał a wciągu dnia. Większość z antyperspirantów zapewnia 24-godzinną ochronę. Skąd wiadomo jak go prawidłowo używać? Instrukcja znajduje się po prostu na opakowaniu, tylko mało kto ją czyta.

Podobne artykuły