5 roślin, które odstraszą komary

Porady Data publikacji: 11 maja 2017

Oto 5 roślin, które skutecznie będą odstraszać komary. Dlatego warto je mieć na balkonie lub w ogrodzie w pobliżu miejsc, w których spędzamy wolny czas.

Macierzanka cytrynowa

Wystarczy wziąć kilka listków tej rośliny i natrzeć ręce aby uwolnić zapach, który zmniejsza ryzyko ukąszenia komara o 62%. W kuchni nazywana jest też tymiankiem cytrynowym.

Kocimiętka

Dosyć popularna roślina, która również świetnie odstrasza komary. Wystarczy posadzić ją w ogrodzie lub na balkonie. Musicie jednak liczyć się z tym, że polubią ją koty gdyż wydziela ona aromat, który one traktują jako feromon.

Bazylia

Komary nie lubią też aromatu bazylii, którą pewnie masz w swojej kuchni. Warto wiec też posadzić ją w ogrodzie w donicach lub na balkonie. Nie tylko zyskamy świeżą bazylię do naszych przepisów, ale też odstraszymy komary.

Lawenda

Lawenda ma piękny zapach, ale komary go po prostu nie lubią. Tak samo zresztą mole odzieżowe, dlatego wiele środków odstraszających je ma zapach lawendowy. Posadź ją na balkonie lub w ogrodzie, a nie tylko odstraszysz komary, a po prostu zrelaksujesz się przy jej aromacie.

Rozmaryn

Rozmaryn to świetna przyprawa, więc warto ją mieć w ogrodzie lub na balkonie. Do tego jej aromat odstrasza komary.

Podobne artykuły