5 porad aby Twoja mięta rosła lepiej

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-04

Mięta to bardzo praktyczne zioło, które hodujemy i można znaleźć je w wielu domach. Roślina ta rośnie praktycznie wszędzie na świecie i jest łatwa w uprawie. Pod warunkiem, że znamy kilka cennych zasad, dzięki którym bez problemu będziemy hodować ją w domu.

1. Odpowiednia lokalizacja

Mięta kocha słońce, ale nie cały czas. Dlatego powinniśmy mieć pewność, że będzie posadzona w miejscu, w którym nie będzie cały czas wystawiona na działanie promieni słonecznych. Umieść ją w pobliżu słonecznego okna, ale najlepiej nie przy samej szybie. Pamiętaj jednak aby cały czas miała wilgotną ziemię aby nie obeschła.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Sadzenie

Nasiona mięty sadzi się na późną wiosnę do wilgotnej gleby. Do momentu zbiorów nie powinno zająć to więcej niż 2 miesiące. Miętę można również szczepić i bardzo szybko się ukorzenia. Ziemia najlepiej aby miała pH ok. 6.5.

3. Podlewanie

Jedynej pielęgnacji, której mięta tak naprawdę potrzebuje to systematyczne podlewanie. Gleba cały czas powinna być wilgotna, ale nie można jej przelać. Im cieplej i więcej słońca tym roślina potrzebuje więcej wody.

4. Uprawa w donicy czy w ogrodzie

Najlepiej uprawiać miętę w donicy aby nie musiała rywalizować o zasoby z pobliskimi roślinami. Wtedy będzie rozwijała się słabiej. Dzięki pojemnikom masz też pewność, że korzenie mięty nie idą zbyt daleko i nie duszą innych roślin. Pojemnik możesz również zakopać w ziemi aby wyglądał estetycznie.

5. Szkodniki

Mięta również narażona jest na szkodniki, chociaż sama w sobie już je odstrasza swoim aromatem. Miętę szczególnie lubią chrząszcze oraz ich larwy. Mogą ją atakować grzyby, na to już wystarczy organiczny środek grzybobójczy. Jeśli zauważysz, że mięta rdzewieje usuń zarażone rośliny aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Źródło artykułu: http://www.topinspired.com/top-10-advices-about-growing-mint/

Podobne artykuły