5 naukowych dowodów na to, że warto mieć psa!

Lifestyle Data publikacji: 09 kwietnia 2018

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Z pewnością jest w tym powiedzeniu wiele życiowej prawdy. Okazuje się również, że posiadanie psa może być dla nas naprawdę dobre co potwierdzają naukowcy.

Pies poprawia nstrój

Spędzanie czasu z naszym pupilem pomaga nam się odstresować i poprawia na nastrój. Pomaga to w wytwarzaniu dopaminy, która jest hormonem dobrego samopoczucia. Dlatego gdy jesteśmy smutni i mamy gorszy dzień, bardzo dobrym sposobem na pozbycie się handy może być po prostu zabawa z naszym psem.

Obniża ciśnienie krwi

To samo relaksujące działanie poprawia również ciśnienie naszej krwi. Gdy jesteśmy zestresowani ciśnienie naszej krwi będzie jeszcze bardziej skakać do góry. Dlatego jeśli mamy problem z nadciśnieniem, kontakt z naszym czworonogiem może nas uspokajać, a przez to stymulować poziom ciśnienia krwi.

Łagodzą przewlekłe bóle

Masz problem z przewlekłymi bólami? Pies to czuje i będzie przytulał się do miejsca, które nas boli. Może kiedyś to zauważyliście. Działa to jak ciepły okład, który może pomóc nam złagodzić ból.

Dzięki psom jesteśmy dłużej sprawni fizycznie

To nic dziwnego. Pies wymusza na nas większą aktywność fizyczną. Dlatego jest bardzo dobrą motywacją do ruszania się zwłaszcza na emeryturze, gdy obowiązki dnia codziennego się zmieniają. Jednak już w przypadku młodych osób taka aktywność fizyczna jest wskazana i pozwala dłużej zachować zdrowie ruchowe.

Pies może uratować nam życie

Psy potrafią w jakiś sposób rozpoznać różne problemy zdrowotne. Potrafią na przykład wyczuć napad padaczki czy obniżenie poziomu cukru we krwi swojego właściciela. Są również przypadki, gdy psy wykryły raka zanim człowiek zdał sobie z tego sprawę lub wyczuły zawał serca. Warto więc zwracać uwagę na to co nasz czworonóg chce nam powiedzieć.

Źródło artykułu: http://gazetaweb.pl/2018/04/05/8-potwierdzonych-przez-nauke-dowodow-na-to-ze-pies-ratuje-cie-kazdego-dnia/

Podobne artykuły