5 błędów, które popełniamy codziennie biorąc przysznic

Porady Data publikacji: 12 kwietnia 2017

Prysznic to taka prosta czynność, jak można podczas niej wykonać jakiekolwiek błędy? Okazuje się, że można i bardzo często wszyscy je popełniamy. Oto pięć błędów, które najczęściej popełniamy podczas prysznicu.

1. Zbyt gorąca woda

Na pewno już wiecie, że woda tak naprawdę wysusza skórę. Im woda jest cieplejsza tym skóra staje się bardziej wysuszona i łuszcząca. Gorąca woda zmywa zbyt dużo tłuszczu ze skóry pozostawiając ją bezbronną. To zwiększa przepływ krwi, co często prowadzi do stanów zapalnych, rumieni i wysypek.

2. Zbyt długie mycie się

Kąpiemy się często za długo, a efekty są takie jak podczas punktu pierwszego. Długa kąpiel wysusza skórę tym bardziej gdy odbywa się w gorącej wodzie. Może to powodować wysypki i świąd. Optymalny czas kąpieli nie powinien przekraczać 10 minut.

3. Zbyt częste stosowania żelu do kąpieli

Środki do kąpieli zmywają naturalną ochronę naszej skóry. Tak naprawdę nie musimy używać ich w takich ilościach. Dużo zdrowiej jest stosować szare mydło. Tym bardziej gdy stosujemy środki antybakteryjne, które zabijają bakterie, które również chronią naszą skórę.

4. Używanie starych wilgotnych gąbek

Mokre gąbki to siedlisko bakterii i pleśni. Powinniśmy wymieniać je co najmniej raz na miesiąc. Czy tak robicie? Jeśli nie do kąpieli stosujcie małe ściereczki albo ręczniczki, które co kilka dni będziecie wymieniać i wrzucać do prania.

5. Zbyt intensywne osuszanie

Jeśli wycierasz się po kąpieli nie rób tego, aż tak dokładnie. Lekko osusz ciało miękkim ręcznikiem, a następnie nałóż ulubiony krem nawilżający. Dzięki temu zadbasz o swoją skórę, będzie gładka i zdrowa.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/5-mistakes-we-make-every-day-when-taking-a-shower-325110/

Podobne artykuły