3 sygnały, że kochasz kogoś kto na Ciebie nie zasługuje

Lifestyle Data publikacji: 05 sierpnia 2017

Jak to mówią, zazwyczaj nie doceniamy czegoś dopóki tego nie stracimy. Ta sama zasada dotyczy związków. Mimo przywiązania nie zawsze ma on sens. Oto kilka sygnałów, które mogą mówić o tym, że jesteś z kimś kto na Ciebie nie zasługuje.

1. Partner gra na swój rachunek, a nie w drużynie

W związku jesteście zespołem. Dobre jest to co jest dobre dla Waszego wspólnego dobra. Nawet jeśli oznacza to, że w imię mniejszych wspólnych korzyści musimy rezygnować ze swoich indywidualnych. Jeśli partner zaczyna grać na swój rachunek oznacza to, że nie bierze Ciebie poważnie. Nie jesteś dla niego tak bardzo ważna jak on dla Ciebie.

Problem może leżeć również po stronie ego partnera. Są oni tak zorientowani na nie, że boją się przegrać, nawet kosztem Waszego związku będą dążyć do sukcesu. Ciężko będzie Ci wygrać z tą rządzą udowodnienia sobie własnej wartości.

2. On jest podmiotem, a nie dawcą

Ludzie w związku obdarzają się, codziennie – nie mówię o prezentach. Obdarowują drugą osobę czasem, wsparciem, miłością, uczuciem. Jeśli obie osoby w związku są dawcami to związek jest szczęśliwy. Jeśli jednak tylko jedna osoba jest dawcą, a druga jedynie podmiotem to zaczyna się tworzyć problem. Ty oczekujesz czegoś w zamian, ale on nie widzi potrzeby by odwzajemnić Twoje dary.

3. Żyją własnym życiem

Partner, który żyje własnym życiem tak naprawdę nie zasługuje na Ciebie. Nie dostosowuje swoich planów pod Ciebie. Nie mówi gdzie idzie, nie mówi kiedy wróci, nie uwzględnia Cię w swoich planach. Nie kocha Cię wystarczająco by być z Tobą szczerym. Nie potrafi postawić znaku równości między Tobą, a sobą, a tego właśnie wymaga szczęśliwy związek.

Źródło artykułu: https://theusualroutine.com/2017/07/23/3-signs-love-someone-doesnt-deserve/

Podobne artykuły