1500 zł dopłaty do czynszu. Jakie warunki musimy spełnić?

Finanse domowe Data publikacji: 28 stycznia 2021

Ruszają dopłaty do czynszów na czas pandemii koronawirusa – informuje money.pl. Pieniądze te mogą otrzymać osoby, które mają problem z opłaceniem czynszu przez pandemię koronawirusa.

Ile można otrzymać?

Maksymalnie możemy otrzymać pomoc w wysokości 1500 zł miesięcznie (nie więcej niż 75% wartości czynszu). Pomoc wypłaca będzie do 6 miesięcy, zarówno na miesiące przyszłe, jak i wstecz co może pomóc w oddłużeniu się z zalegającego czynszu.

Jakie są warunki otrzymania dopłaty do czynszu?

Dla Money.pl Anna Kornecka, wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa powiedziała, iż rozwiązanie jest dedykowane najemcom i podnajemcom mieszkań. 14 marca 2020 roku to ważna data dla wszystkich, którzy z tej pomocy chcą skorzystać. Już wtedy muszą oni bowiem być najemcami lub podnajemcami.

Dopłaty mogą otrzymać najemcy nie tylko lokali czynszowych, ale również i komercyjnych.

Oczywiście pomoc przeznaczona jest dla osób, które faktycznie są w stanie wykazać, że ich problemy wynikły przez pandemię. Będziemy więc musieli wykazać spadek dochodów.

Czy można wydać te pieniądze inaczej?

Pamiętać należy o tym, że pieniądze z tego programu przeznaczone mogą być jedynie na czynsz. Dlatego w przypadku, gdy dostaniemy pomoc wstecz, czyli za poprzedzające obecny okres miesiące w jednej transzy, nie możemy ich wydać na inne cele niż oddłużenie zaległości czynszowych.

Podobne artykuły