7 października 2018

10 pomysłów na jesienne dekoracje do domu, które zrobisz sama!

Chcesz by do Twojego wkroczył jesienny nastrój? Jesień zazwyczaj kojarzy nam się z chandrą. Na zewnątrz robi się zimniej, nadchodzi zima, którą mało kto lubi. Często jednak zapominamy przez to jaką piękną porą roku jest jesień. Bogatą w barwy i aromaty. Postarajmy się je wnieść do swojego domu, a dzięki temu poczujemy się lepiej :) Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 dekoracji, które zrobisz sama. Są bardzo proste nie zajmie Ci to więc wiele czasu.

1. Jesienny świeczki

Kawałek pnia, szyszki i podgrzewacze stworzą nastrojową dekorację na jesienne wieczory :) Nie zostawiajcie jej tylko samej. Nic nie powinno się od podgrzewaczy zapalić, ale wiadomo, że jest to tylko drewna i należy uważać.

2. Łańcuch z szyszek

Wykorzystaj szyszki i sznurek jutowy bo stworzyć pomysłowy łańcuch :) Możesz do niego zaczepić również jesienne liście.

3. Brokatowe żołędzie

Wykorzystaj brokatowe farby i stwórz bardzo fajne brokatowe żołędzie, które staną się dodatkową dekoracją. Możesz je wykorzystać do zrobienia innych dekoracji lub wypełnić nimi przeźroczysty wazon i wtedy też wyglądają fajnie :)

4. Jesienna girlanda

Gałązka oraz motywy związane z jesienią w postaci suszonej cytryny, liście, szyszek czy drewnianych korali będą bardzo fajną dekoracją Twojej ściany :)

5. Malowane dynie

Dynie mogą być bardzo dobrą jesienną dekoracją. Możesz je także pomalować, a będą wyglądać jeszcze lepiej!

6. Jesienna misa

Bardzo prosta dekoracja, którą zrobicie samodzielnie zbierając różne dekoracje będące akcentem jesieni. Fajne jest to, że możecie tam włożyć wszystko co znajdziecie w ogrodzie czy na spacerze. Szyszki, liście, kasztany, ale także rzeczy kupione :)

7. Dynia z przewodu kanałowego elastycznego

Przewodów takich używamy np. przy klimatyzacji i wentylacji. Jeśli trochę go Wam zostało możecie wykorzystać go do stworzenia takiej prostej dekoracji :)

8. Miska z liści

Wykorzystaj balon, klej wikol i liście jesienne by stworzyć misę. Oklej nimi balon, a następnie gdy wszystko wyschnie przebij go :)

9. Kasztanowe świece

Prosty pomysł na wykorzystanie kasztanów :) Chyba nie trzeba go tłumaczyć, po prostu nazbierajcie ich i zróbcie tę fajną dekorację :)

10. Wisząca dynia

Bardzo dużo jest takich wieszaków na donice, ale pomysł z dynią mnie urzekł. Wygląda naprawdę fajnie :)