Zestaw startowy Philips Hue – jak rozpocząć przygodę z inteligentnym oświetleniem?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-11-25 / Aktualizacja: 2021-12-13

Inteligentne oświetlenie to wygodny system pozwalający na włączanie i wyłączanie światła, a także sterowanie intensywnością oraz kolorem za pomocą aplikacji. System ten świetnie funkcjonuje nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Pozwala na stworzenie wielofunkcyjnego i nowoczesnego oświetlenia sterowanego poprzez smartfona, specjalny sterownik lub głosowo.

Jak skomponować zestaw inteligentnego oświetlenia?

Najważniejszym elementem dobrze zaprojektowanego inteligentnego oświetlenia jest dopasowanie go do każdego pomieszczenia i jego funkcji. Szeroka oferta jednej z najpopularniejszych marek Philips Hue, pozwoli wybrać Ci odpowiednie źródło światła do Twojego domu. Różnorodne żarówki, kinkiety, naświetlacze, latarnie zewnętrzne, lampy sufitowe, taśmy LED, lampki biurkowe i wszystkie niezbędne urządzenia umożliwią Ci dopasowanie oświetlenia w każdym pomieszczeniu do Twoich indywidualnych potrzeb. 

Wszystkie produkty Philips Hue znajdziesz pod adresem:https://www.komputronik.pl/category/18144/inteligentne-oswietlenie,philips.html

Zaobserwuj nas na Facebooku

Podczas wybierania inteligentnego oświetlenia warto wziąć pod uwagę funkcjonalność. Światło, które będzie idealne podczas czytania, niekoniecznie sprawdzi się w ciemnym korytarzu. Funkcja przyciemniania światła pozwala ustawić odpowiednie natężenie do indywidualnych potrzeb, z kolei ustawienie odpowiedniej temperatury ułatwia wykonywanie codziennych aktywności. Pamiętaj, że neutralne światło najlepiej imituje światło słoneczne, ciepłe – pozwoli Ci się zrelaksować i wypocząć, a chłodne – ułatwi koncentrację i sprzyja nauce oraz pracy.

Jak wybrać odpowiedni zestaw inteligentnego oświetlenia?

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów inteligentnego oświetlenia. Dzięki temu możesz stworzyć dokładnie takie, jakiego potrzebujesz. Inteligentne oświetlenie zapewnia szeroką gamę ciepłych i chłodnych odcieni światła, a także liczne kolory. Możesz wybrać zestaw, który zsynchronizowany z muzyką lub filmem będzie zmieniał kolor w zależności od sceny lub melodii.

Gotowy zestaw może być także wielkim ułatwieniem podczas projektowania. Wybierając w ten sposób główne oświetlenie pomieszczenia, możesz spokojnie skupić się na detalach i dodatkowych źródłach światła, które mogą okazać się potrzebne. 

Jeśli chcesz przekonać się, jakie zestawy inteligentnego oświetlenia są dostępne, zajrzyj na:https://www.komputronik.pl/search-filter/18144/zestawy-philips-hue

Inteligentne żarówki i ich rodzaje

Projektując inteligentne oświetlenie dla swojego domu, nie można obejść się bez żarówek. Co prawda, są one droższe przy zakupie niż zwyczajne żarówki, jednak w perspektywie długoterminowej możesz sporo zaoszczędzić. Żarówki Phillips HUE świecą znacznie dłużej i są energooszczędne, przez co przyjaźniejsze dla środowiska. 

Więcej o żarówkach dowiesz się tutaj.

Najpopularniejszym rodzajem żarówek są żarówki śrubowe z gwintem Edisona, oznaczane symbolem E27. Dostępne są w kształcie tradycyjnej żarówki lub grzybka. W zależności od modelu inteligentne żarówki Philips Hue E27 mogą emitować światło o odcieniu ciepłej bieli, szerokiej palecie chłodnej bieli z możliwością dostosowania natężenia lub 16 milionów kolorów.

Żarówka śrubowa w kształcie świeczki, oznaczana symbolem E14, to mniejszy odpowiednik E27. Świetnie sprawdzi się w kinkietach i ozdobnych żyrandolach. Pozwala na przyciemnienie światła w trakcie odpoczynku, gdyż emituje mniej światła niż większa żarówka przydatna w czasie pracy.

Żarówka z gwintem GU10 różni się od pozostałych tym, że zamiast klasycznego gwintu ma dwa bolce. Najczęściej stosuje się ją jako oświetlenie sufitowe, gdyż można zamontować ją do oprawy tak, aby była niewidoczna. Wśród żarówek tego typu dostępne są takie, które emitują białe światło o różnej temperaturze lub światło w 16 milionach kolorów.

Żarówka bagnetowa B22 nie jest modelem popularnym w Polsce. Od żarówek gwintowych odróżnia ją to, że w podstawie na gładki walec z dwoma kołkami o średnicy 22 mm. Dostępne w ofercie Philips Hue żarówki tego typu emitują zarówno białe, jak i kolorowe światło, które można ściemniać według własnych preferencji.

Podobne artykuły