Zalety mebli welurowych

Wnętrza Data publikacji: 28 sierpnia 2020

Meble welurowe posiadają kilka bardzo ważnych zalet i jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad ich wyborem, to dzisiaj postaramy się pomóc Wam w ostatecznym podjęciu decyzji. Jeśli interesują Cię nowoczesne meble, praktyczne i wygodne w użytkowaniu, to warto zastanowić się właśnie nad meblami z weluru.

Czym jest welur?

Welur posiada krótkie jedwabne włosie. Zazwyczaj kojarzony jest z dystynkcją i bogactwem. Widząc meble z niego wykonane, zwłaszcza klasyczne, mamy wrażenie jakby żywcem wyjęte zostały z królewskich i szlacheckich dworków. Nie jest to wcale przypadkowe porównanie. Welur w minionych stuleciach wykorzystywany był właśnie przez bogate rody przy tworzeniu eleganckich szat czy obić meblowych.

Dzisiaj welur posiada również szeroką rzeszę zwolenników i nie tylko dlatego, że jest bardzo eleganckim materiałem i tak naprawdę pasuje zarówno do stylu vintage jak i nowoczesnego.

Materiał ma również wiele innych zalet, które mogą sprawić, że to właśnie meble welurowe zagoszczą w naszym salonie.

Welur jest bardzo przyjemny w dotyku

Welur to cieńsza odmiana aksamitu, a z pewnością znacie powiedzenie, że coś jest delikatne jak aksamit. Meble okryte welurem są bardzo przyjemne w dotyku. Dzięki miękkiemu i puszystemu meszkowi kontakt z tym materiałem jest bardzo przyjemny i odpoczynek w takich meblach daje duża satysfakcję.

Welur jest wytrzymały

Dodatkowym atutem tego materiału jest jego wytrzymałość. Meble obite welurem kupujemy na długie lata i jeśli będziemy o nie dbać, odwdzięczą nam się świetnym wyglądem przez długi czas.

Oprócz tego meble welurowe łatwo można czyścić. Oczywiście używamy do tego delikatnych środków, najlepiej dedykowanych welurowi.

Welur jest ponadczasowy

Jak pokazuje wstęp tego artykułu, welur jest materiałem ponadczasowy. Stroił kiedyś pałace królów, a dzisiaj może być dekoracją naszego salonu.

Meble welurowe nadają mu elegancji. Liczna gama kolorów sprawia, że zawsze dobierzemy meble, które będą pasować do naszego wnętrza.

Przyjemny w dotyku materiał sprawi, że z chęcią będziemy wypoczywać siedząc w welurowym fotelu czy leżąc na sofie, a odwiedzający nas goście będą zawsze pytać, czym obite są te meble.

Jak dbać o meble z weluru

Zawsze używaj do tego celu delikatnych detergentów. Najlepiej wykorzystać dedykowane do tego środki czyszczące w postaci pianki lub proszku.

Meble welurowe czyści się łatwo, ale trzeba przy tym zachować ostrożność i stosować się do instrukcji producenta zawartej na opakowaniu detergentu.

Chociaż welur to odporny materiał, to mimo wszystko musimy o niego dbać. Łatwo jest go zaplamić, a jeśli użyjemy do wywabienia plamy wybielacza, możemy trwale zniszczyć materiał.

Najlepiej również odwrócić meble i sprawdzić działanie detergentu na niewidocznym miejscu. Wtedy będziemy mieć pewność, że preparat nie uszkodzi materiału i go nie odbarwi.

Podobne artykuły