15 sierpnia 2018

Wystarczy 10 zł by zrobić domowy krem antycellulitowy

Jak zrobić tani domowy krem antycellulitowy? Dzisiaj poznacie przepis na krem, który zwalczy cellulit. Jego wykonanie nie będzie kosztować Cię więcej niż 10 zł. Bez względu na to jak wygląda Twój cellulit i jak bardzo jest zaawansowany możesz zacząć go używać by go zredukować.

Domowy krem antycellulitowy

Czym jest cellulit

Cellulit jest po prostu nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Tak zwana pomarańczowa skórka pojawia się po okresie dojrzewania i nasila w okresie ciąży czy podczas menopauzy i zaburzeń hormonalnych. Powstaje w ten sposób pofałdowana skóra szczególnie na udach, biodrach, ramionach. Dużo częściej problem z cellulitem mają kobiety czy nawet młode dziewczyny co wiąże się z nadmiarem estrogenów w ich organizmie. U panów problem cellulitu występuje rzadko.

Cellulit przechodzi przez cztery różne stopnie, które określają jego rozwój. Stadium I obejmuje zmniejszenie elastyczności skóry. Stadium II to oprócz mniejszej elastyczności także bladość cery i ujemny wynik testu uszczypnięcia. W stadium III dochodzą gródki i tutaj mamy już efekt skórki pomarańczowej. Ostatnie IV stadium to wyraźny wynik testu uszczypnięcia i duże grudki.

Jak leczy się cellulit

W leczeniu cellulitu dąży się do poprawienia mikrokrążenia, lipozy i odbudowy skóry. Dlatego stosuje się liczne zabiegi medyczne jak mezoterapia igłowa, lipoliza czy liposukcja. Korzysta się również zabiegów kosmetycznych i tym właśnie dzisiaj się zajmiemy.

Przygotowanie tego kremu jest bardzo proste, a jego główną zaletą jest to, że składa się tylko z naturalnych składników. Ma on właściwości regenerujące skórę, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Dlatego bardzo skutecznie działa w zwalczaniu cellulitu. Krem należy stosować codziennie, tak jak w przypadku wielu kuracji musimy uzbroić się w cierpliwość i używać go systematycznie. Pierwsze efekty w zależności od stadium cellulitu możemy zauważyć już po tygodniu kuracji. Im dłużej będziesz go stosować tym będą lepsze.

Mikrokrążenie pobudza zawarty w kremie olej cynamonowy. Żywica z palmy Calamus draco dobrze regeneruje skórę, a krem dla dzieci ją nawilża. Olejek pomarańczowy również chroni skórę przed wysuszeniem i stymuluje ją regenerację. Dzięki stymulowaniu tkanki łącznej ujędrnia skórę i redukuje efekt pomarańczowej skórki.

Składniki

  • 100g kremu nawilżającego dla dzieci (może być najtańszy)
  • 5 łyżeczek  żywicy naturalnej z palmy Calamus draco
  • 4 krople olejku cynamonowego
  • 20 kropli olejku pomarańćzowego

Przygotowanie

  1. Odmierz proporcje składników
  2. Wymieszaj je wszystkie razem w miseczce
  3. Przygotuj puste pudełko po kremie i przełóż zawartość
  4. Przechowuj w zaciemnionym miejscu i przed każdym użyciem wymieszaj