Uważajcie na smsy „paczka zatrzymana przez służby celne” – to oszustwo!

Lifestyle Data publikacji: 15 kwietnia 2021

Dzisiaj dostaliśmy SMS, w którym informuje nas się, że nasza paczka została zatrzymana przez służby celne. Następnie w wiadomości jest zawarty link, który mamy kliknąć. Jest to jednak oszustwem, o którym dzisiaj napisał również Niebezpiecznik. Uważajcie na tę wiadomość i nie klikajcie w ten link!

Oszustwo przez SMS

Niebezpiecznik opisał sposób działania tego ataku. Jesteśmy przesyłani na spreparowaną stronę firmy kurierskiej, gdzie powinniśmy zainstalować aplikację. Aplikacja, którą z tej strony pobierzemy jest jednak złośliwym oprogramowaniem.

Najważniejsze jest to, że atak dotyczy użytkowników systemu Android. Użytkownicy iOS w tej sytuacji mogą czuć się bezpiecznie, ale nie powinni jednak nigdy tracić czujności. Nigdy nie wiadomo, czy inne ataki nie będą wymierzone właśnie w nich.

Zainstalowanie takiej aplikacji naraża nas na utratę środków z naszego konta bankowego. Dlatego jeśli już to zrobiliście, jak najszybciej skontaktujcie się z bankiem korzystając z urządzenia jakiejś bliskiej osoby. Ważne jest, by zrobić to z innego telefonu – radzi Niebezpiecznik.

Podobne artykuły