Toaleta myjąca – dlaczego powinieneś wiedzieć co to jest?

Gadżety Data publikacji: 12 lutego 2020

Jeszcze do niedawna pojęcie toalety myjącej było nam raczej obce. Warto jednak zaznaczyć, że w niektórych częściach świata – np. w Japonii – toalety tego typu wykorzystuje się od wielu lat. Czym zatem jest toaleta myjąca? Do czego służy i czemu niedługo prawdopodobnie wszyscy będziemy korzystać z tego rodzaju urządzeń? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Inteligentna toaleta

Często toalety myjące określane bywają jako toalety inteligentne. Nie ma w tym za grosz przesady, ponieważ urządzenia o których mowa wyposażone są w niezwykle nowoczesne technologie. Toaleta tego rodzaju posiada szereg rozmaitych funkcji, a wszystko w jednym celu – żeby zapewnić maksimum higieny niewielkim wysiłkiem użytkownika. Zasadniczo toalety myjące dzieli się na dwa rodzaje. Omówimy je na przykładzie propozycji jednego z czołowych producentów urządzeń sanitarnych – firmy Roca. Zatem popularne toalety inteligentne Roca, to:

  • In-Wash – miski WC ze zintegrowanym systemem. Wbudowane technologie zapewniają maksimum higieny bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń.
  • Multiclean – niezależne deski sedesowe nakładane na miski WC. Bez konieczności wykonywania dużego remontu, toaleta zyskuje również funkcję bidetu.

Podstawę wyposażenia toalet myjących In-Wash stanowią oczywiście dysze generujące strumienie wodne. Pilot dołączany do zestawu zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad działaniem toalety. Decyduje on o położeniu dyszy myjącej, o ciśnieniu wody i jej temperaturze. Ponadto, po zakończeniu pracy dyszy myjącej, istnieje możliwość skorzystania z funkcji suszenia. Korzystając z pilota, można na bieżąco regulować temperaturę powietrza odpowiadającego za suszenie.

Multiclean to rozwiązanie dla osób, które chciałyby ulepszyć posiadaną toaletę. Deski Multiclean pasują do szerokiej gamy misek WC marki Roca. Zachęcamy do zapoznania się z pełną tabelą kompatybilności misek Roca. Sam montaż w przypadku tego urządzenia jest prosty i polega w zasadzie jedynie na podłączeniu deski do źródła prądu. Nowoczesne deski Multiclean posiadają podobne funkcje, jak miski In-Wash. W tym przypadku również użytkownik ma pełną kontrolę nad urządzeniem, decydując o temperaturze, ciśnieniu, czy też położeniu dyszy.

Toaleta myjąca – czemu warto ?

Wiemy już, czym jest toaleta myjąca, pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, dlaczego warto się na nią zdecydować. Oczywiście przede wszystkim chodzi tutaj o kwestię higieny. Rzecz jasna również bez inteligentnych rozwiązań możemy zadbać o maksimum higieny każdorazowo, gdy korzystamy z toalety. W rzeczywistości jednak tylko inteligentna toaleta pozwala zrobić to szybko, niemalże mimochodem. Jest to również urządzenie, które nada łazience nowoczesnego designu, czyniąc je niejako wnętrzem przyszłości. Warto również zauważyć, że toalety myjące to zwykle urządzenia sanitarne wykonane z najnowocześniejszych materiałów według innowacyjnej myśli technicznej. Dobrym przykładem są tutaj toalety myjące Roca, które poza swoją funkcjonalnością oferują również proste czyszczenie urządzenia.

Jeszcze do niedawna toalety myjące wydawały się luksusem dostępnym dla nielicznych. Niektórzy uważali je wręcz za ekstrawagancję. Jednak świadomość społeczna odnośnie znaczenia troski o higienę z każdym rokiem rośnie. Technologie natomiast stają się coraz dostępniejsze, a ich ceny przystępne nie tylko dla osób najbardziej zamożnych. Dlatego też wydaje się, że już niedługo toalety myjące powinny stać się standardowym wyposażeniem polskich łazienek.

Podobne artykuły