Świetny sposób na gładkie pięty, który musisz wykorzystać

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-07-17

Sposób na suche pięty to temat naszego artykułu. Suche popękane pięty to problem wielu z nas niezależnie od płci. Gdy wyjeżdżamy na urlop czy zakładamy po prostu odkryte buty, chcemy by nasze pięty wyglądały dobrze. Niestety nie zawsze tak jest, ale łatwo możemy to zmienić. Wystarczy chcieć.

To jak wyglądają nasze stopy zależne jest od wielu rzeczy. Dlatego bardzo ciężko jest wyeliminować powód pękającej i suchej skóry na piętach. Jedyne co możemy robić to odpowiednio je pielęgnować. Dzisiaj właśnie tym się zajmiemy. Powiemy Wam co zrobić gdy skóra wymaga już interwencji i jak polepszyć jej wygląd, a potem jak o nią dbać by skóra na piętach była odpowiednio nawilżona i aby jej dobry wygląd zachować jak najdłużej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Domowy sposób na suche i popękane pięty

Zaczynamy od usuwania starego naskórka

W regeneracji naszych pięt bardzo ważne jest złuszczenie starego zrogowaciałego naskórka. Aby to zrobić możemy wykonać bardzo prostą metodę. Napełnij miskę ciepłą wodą i dodaj do niej dwie łyżki sody oczyszczonej oraz dwie łyżki soli. W takiej wodzie moczymy stopy przez kwadrans, a na koniec wycieramy pięty pumeksem. To nie drogi i skuteczny sposób :)

Czas na odżywienie i nawilżenie

Gdy stopy zostały już przygotowane do dalszych zabiegów, należy teraz skórę odżywić i nawilżyć by przyśpieszyć jej regenerację. Przygotujemy w tym celu prostą maseczkę na pięty. W tym celu wystarczy wymieszać ze sobą 1/2 awokado i 1 banana. Rozgniatamy wszystko, dodajemy łyżeczkę oliwy i nakładamy maseczkę na pięty na 20 minut. Po tym czasie zmywamy.

Jeśli nie masz czasu na maseczkę możesz zrobić odżywczą i nawilżającą kąpiel dla stóp. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać dwie łyżki oliwy i miodu. Wymieszaj i mocz stopy przez 10 minut. Po wyjęciu posmaruj pięty kremem i od razu nałóż bawełniane skarpetki i pozostaw je do rana na stopach.

Teraz wystarczy, że będziesz tę kurację powtarzać regularnie, aż do momentu, gdy Twoje pięty będą wyglądały dobrze. Wtedy jednak nie możesz spocząć na laurach i musisz dalej o nie dbać.

Jak pielęgnować pięty

Musimy uzbroić się w cierpliwość i robić to systematycznie jeśli chcemy by pojawiły się odpowiednie efekty. W zasadzie wystarczy używać jakiegokolwiek kremu nawilżającego na noc. Lekkie nawilżające kremy możemy również stosować w ciągu dnia.

Podobne artykuły