Śmierdzący pasek od zegarka – co robić?

Porady Data publikacji: 22 stycznia 2024

Śmierdzący pasek od zegarka to może być problem każdego, kto nosi zegarek ze skórzanym paskiem. Nic dziwnego, nadgarstek się poci. W skórę wnikają wraz z nim bakterie, które zaczynają oddawać niemiły zapach. Co wtedy zrobić i czy musimy wymienić pasek?

Nie musimy tego robić.  Możemy przeprowadzić prosty proces czyszczenia, w efekcie którego nasz pasek przestanie śmierdzieć. Winne są bakterie, dlatego musimy dobrze zdezynfekować pasek, ale produktami, które go nie uszkodzą.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze skórzanego paska od zegarka

Zacznij od dokładnego umycia paska mydłem i szczoteczką. Jeśli Twój zegarek nie jest wodoodporny, to musisz niestety najpierw zdjąć pasek. Nie wykorzystuj jednak normalnego mydła, bo ostatecznie możesz zniszczyć pasek. Najlepiej kupić mydło glicerynowe, które dostaniesz w drogerii.

Po kąpieli w wodzie z mydłem wysusz dokładnie zegarek i pasek. Nasącz wacik wodą utlenioną i dokładnie wytrzyj pasek w każdym najmniejszym zakamarku.

Po całej kuracji osusz znowu pasek i natrzyj go środkiem do konserwowania skóry lub kondycjonerem. Te zazwyczaj kupisz w sklepach, w których można dodać skórzaną galanterię.

Spirytus salicylowy na śmierdzący pasek od zegarka

Jeśli masz tańszy pasek, to możesz wykorzystać szybszy sposób. Najpierw umyj pasek zwykłym mydłem w płynie i szczoteczką. Następnie przetrzyj go dokładnie spirytusem salicylowym. Pozostawiłam do wyschnięcia i problem z niemiłym zapachem zniknie.

Inne sposoby na śmierdzący pasek od zegarka:

  1. Oczyszczanie octem: Przemyj pasek roztworem równych części octu i wody. Ocet jest naturalnym dezodorantem i może pomóc w neutralizacji zapachów.
  2. Użycie sody oczyszczonej: Posyp pasek suchą sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka godzin, a następnie delikatnie otrzep. Soda oczyszczona absorbuje nieprzyjemne zapachy.
  3. Zastosowanie talku: Talk może pomóc wchłonąć wilgoć i zapachy. Posyp pasek talkiem, pozostaw na noc, a następnie ostrożnie oczyść.
  4. Wykorzystanie kawy: Ziarna kawy są znane z absorbowania zapachów. Umieść pasek w zamkniętym pojemniku z ziarnami kawy na kilka dni.
  5. Korzystanie z olejków eterycznych: Aplikuj na pasek kilka kropli ulubionego olejku eterycznego (np. lawendowego lub cytrynowego). Olejki nie tylko maskują zapach, ale również mogą działać antybakteryjnie.
  6. Czyszczenie mlekiem: Mleko jest znane z neutralizowania zapachów. Można przemyć pasek mlekiem, a następnie dokładnie wypłukać i wysuszyć.
  7. Użycie skórki cytrusowej: Wetrzyj w pasek skórkę z cytryny lub pomarańczy. Olejki w skórce mogą pomóc w odświeżeniu i dezodoryzacji skóry.
  8. Zamrażanie: Umieść pasek w plastikowej torebce i zamroź na kilka godzin. Niska temperatura może pomóc zabić bakterie powodujące zapach.
  9. Stosowanie specjalistycznych preparatów do skóry: Istnieją specjalistyczne produkty przeznaczone do czyszczenia i odświeżania skóry, które mogą być skuteczne w walce z nieprzyjemnym zapachem.

Podobne artykuły