Skrzyniowa czy szufladowa – jaką zamrażarkę wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 27 maja 2022

Jaką zamrażarkę wybrać? Jeśli przechowujemy dużo mrożonek, zwłaszcza własnej produkcji, możemy stanąć przed dylematem, czy postawić na zamrażarkę skrzyniową czy szufladową. Dodatkowa zamrażarka, w porównaniu z zamrażalnikiem w lodówce, ma wiele zalet. Przede wszystkim – daje przestrzeń, której brakuje w dolnej części chłodziarko-zamrażarki. Jaki sprzęt wybrać, by sprostał wszystkim zadaniom? Oba rozwiązania – zamrażarka skrzyniowa, jak i szufladowa, mają swoje mocne strony – dlatego przed podjęciem finalnej decyzji, dobrze je przeanalizować.

Dla kogo dodatkowa zamrażarka?

To sprzęt, który nie zagości w każdej kuchni, jednak dla wielu – będzie znaczącym ułatwieniem. Kto powinien rozważyć zakup zamrażarki?

  • Osoby, które nie mają miejsca w zamrażalniku lodówki – zamiast na siłę opróżniać zamrażalnik, lepiej dać sobie nową przestrzeń do gromadzenia mrożonek.
  • Osoby, które rzadko robią zakupy – jeśli nie przepadamy za częstymi wypadami do sklepu, to idealny sposób, by móc przechowywać mrożone produkty.
  • Osoby, które mrożą warzywa i owoce z własnego ogrodu czy sadu – mając duże ilości artykułów do zamrożenia, łatwiej je przechowywać w większej przestrzeni.
  • Osoby, które mają dużą rodzinę lub żyją w wielopokoleniowym domu – więcej przestrzeni do przechowywania mrożonek, ułatwia pomieszczenie się wszystkim członkom rodziny z ulubionymi przez nich artykułami.

Jak widać, jest sporo osób, dla których wybór zamrażarki skrzyniowej lub szufladowej mocno ułatwiłby codzienne życie. Na którą opcję postawić? Czas przyjrzeć się największym zaletom obu rozwiązań!

Dlaczego warto wybrać zamrażarkę szufladową?

To rozwiązanie, które znamy z praktycznie każdej lodówki. Zamrażarka szufladowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z szuflad, przypominających te z zamrażalnika lodówki. Łatwo w nich rozmieścić produkty – ale głównie mniejsze objętościowo, jak na przykład owoce czy warzywa. Nie możemy w tego typu szufladach przechowywać dużych kawałków mięsa – bo po prostu nie zmieszczą się do szuflady.

Warto mieć świadomość, że oprócz modeli wolnostojących, możemy wybrać takie do zabudowy – jeśli zależy nam na eleganckim, nowoczesnym wyglądzie kuchni.

A może lepszym wyborem będzie jednak zamrażarka szufladowa? Czas przyjrzeć się alternatywnej opcji.

Dla kogo zamrażarka skrzyniowa?

Sprzęt, który, jak sugeruje nazwa, przypomina wielką skrzynię, to przede wszystkim mnóstwo dodatkowej przestrzeni. O ile w zamrażarce szufladowej musimy zmieścić się w obrębie kilku szuflad, w tego typu urządzeniu, mamy znacznie większe pole do zagospodarowania miejsca. Dlatego świetnie sprawdzą się też tutaj duże gabaryty – jak mrożone mięsa różnego rodzaju: półtusze czy indyki.

Przestrzeń, która jest ogromną zaletą tego sprzętu, rodzi też wyzwania – z takiej zamrażarki znacznie trudniej wyjmować poszczególne artykuły. Jeśli więc mrozimy niewielkie ilości produktów, z których chcemy często korzystać, lepiej zdecydować się na zamrażarkę szufladową, podczas gdy skrzyniowa sprawdzi się wtedy, gdy planujemy robić duże zapasy, niekoniecznie chcąc je zużyć w bliskiej przyszłości.

Gdzie szukać najlepszych produktów? Sprawdź zamrażarki w sklepie MediaMarkt, gdzie jest spory wybór – nie tylko konkretnych modeli, ale różnych rodzajów urządzeń do przechowywania mrożonek. To, które wybierzemy, zależy od kilku czynników – przede wszystkim, naszych potrzeb, tego, co najczęściej mrozimy, a także – ile mamy miejsca, by wstawić urządzenie: nie w każdym domu zmieści się bowiem zamrażarka skrzyniowa.

Podobne artykuły