Rogówka czy sofa – na co się lepiej zdecydować?

Wnętrza Data publikacji: 23 września 2022

Funkcjonalny i przyciągający wzrok salon można urządzić na wiele sposobów. Jednak sofa czy narożnik to prawdziwa podstawa każdego komfortu. Wybór takich mebli jest bardzo bogaty i różnorodny. Zawiera wiele stylów i rozwiązań projektowych. Zanim kupisz mebel, który zapewni komfort wszystkim członkom rodziny, zwróć uwagę na powierzchnię salonu i odpowiednio dobierz najlepsze rozwiązanie. Wystarczy zmierzyć przestrzeń i sięgnąć po sofę lub kącik, aby idealnie wpasować się w układ wnętrza.

Sofa w salonie – zalety rozwiązania

Sofa w salonie musi spełniać swoje zadanie. Pokój dzienny idealnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi, więcej osób zasiądzie w kącie z pojemnikiem i dodatkowym miejscem na pościel, elegancka pikowana sofa podkreśli piękno wnętrza, a wzorzysta sofa pokaże siłę wyobraźni właściciela. Podstawową cechą sof jest ich wielkość, wiele osób wybiera sofy pasujące do salonu lub pokoju. Musimy więc bliżej przyjrzeć się szerokości, wysokości i głębokości tego mebla. To ostatnie pytanie ma coś wspólnego z powierzchniami do spania.

Niektórzy kupują sofy bez możliwości rozłożenia, inni kupują sofy wielofunkcyjne, aby mogli na nich spać przez noc. Rodzaj materiału, z którego pokryta jest sofa lub sofa, jest bardzo ważny dla jej użytkowników. Nie chodzi o wygląd i ogólny wygląd, chodzi o trwałość. Z niektórych materiałów należy zrezygnować, jeśli domownicy mają dzieci i zwierzęta. W przeciwnym razie będziemy musieli często je zakrywać lub czyścić. Dlatego najlepiej wybierać te o grubszym splocie, ponieważ są odporne na blaknięcie, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Narożniki nierozkładane – dla kogo będą odpowiednie?

Narożniki nierozkładane to meble o sporych rozmiarach. Warto więc przed zakupem zastanowić się, co dokładnie chcesz osiągnąć. Jeśli mamy dużo wolnej przestrzeni, rogówka do salonu będzie dobrym pomysłem. To rozwiązanie świetnie prezentuje się wizualnie, ponieważ wszystkie elementy wykonane są z tego samego materiału. W zależności od boku fotela mebel ten dzieli się na prawy i lewy. Po lewej w lewym rogu i po prawej w prawym rogu znajduje się rozkładane krzesło. Na rynku znajdziesz również narożnik dwustronny.

W takim przypadku możesz dowolnie zmieniać strony od prawej do lewej i odwrotnie. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli planujesz w przyszłości przearanżować pokój. Możliwość zmiany pozycji fotela przydaje się również przy przeprowadzce lub planowaniu ustawienia mebli wypoczynkowych w innym pomieszczeniu. Jeśli masz typowy narożnik, nie musisz się martwić, czy będzie pasował do nowego wnętrza.

Narożnik rozkładany – funkcjonalne rozwiązanie 

Narożniki składane to najczęściej wybierane meble do salonu. Są nie tylko bardzo wygodne, ale także przestronne i praktyczne. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do spania dla swoich gości, czy mieszkasz w kawalerce i Twój salon jest jednocześnie sypialnią, narożniki z funkcją spania  będzie świetnym wyborem! Dzięki niej nawet najmniejsza przestrzeń stanie się w pełni funkcjonalnym miejscem nie tylko do spania, ale także wypoczynku w samotności lub z bliskimi. Przy wyborze narożników bardzo ważny jest rodzaj zastosowanego systemu rozkładania. Z jego pomocą w kilka minut zamienisz narożnik w wygodne łóżko.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.ordesign.pl/c/narozniki,27

Podobne artykuły