Przepis na krem do rąk – zadbaj o swoje dłonie!

Uroda Data publikacji: 09 kwietnia 2018

Jak zrobić krem do rąk? Dzisiaj przedstawimy Wam przepis na domowy krem do rąk. Zróbcie go same i zacznijcie dbać o swoje dłonie. To one głównie zdradzają ile mamy lat, dlatego warto je pielęgnować i odmładzać. Zrobicie to stosując codziennie ten krem.

Domowy krem do rąk, dlaczego warto go używać?

Skóra dłoni jest narażona na ciągłą styczność z niekorzystnymi dla niej warunkami. Wkładamy je do ciepłej wody, do zimnej, używamy środków chemicznych czy narażamy ją na uszkodzenia fizyczne. Nasze dłonie nie mają lekko, ale nie ma się czemu dziwić. Są podstawowym narzędziem naszej pracy i uczestniczą praktycznie we wszystkim co robimy. Dlatego skóra dłoni często potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, którą zapewnić może domowy krem, na który przepis dzisiaj poznacie.

Dłonie też zdradzają nasz wiek i to bardzo mocno. Nie bez powodu mówi się, że ktoś ma delikatne dłonie jakby nigdy nic w życiu nie robił. Czas odbija na nich swoje piętno, a nam zależy na tym by wyglądać dobrze. Dbamy o skórę twarzy czy szyi, pielęgnujemy dekolt, ale przy tym wszystkim zapominamy od dłoniach.

Dzisiaj stworzymy prosty w wykonaniu krem, który zadba o nasze dłonie kompleksowo. Dostarczy im substancji odżywczych. Dzięki temu nasza skóra będzie zdrowa i elastyczna. Sprawi to, że nie będzie tak szybko poddawała się zmarszczkom. Stanie się tak również dzięki właściwościom nawilżającym. Krem te również świetnie sprawi się przy wysuszonej skórze, a z tą mamy problem zarówno zimą jak i latem. Dlatego warto o nią dbać cały rok.

Jest to podstawowy przepis, który możecie wzbogacić o dodatkowe składniki jakich potrzebuje Wasza skóra. Możecie go zacząć używać w zasadzie do wszystkich części ciała. Aby zredukować kurze łapki czy inne zmarszczki mimiczne możecie do niego dodać olejku rycynowego.

Jeśli macie problemy z częstymi stanami zapalnymi skór dodajcie oleju kokosowego, który je eliminuje. Dostosujcie ten krem do swoich indywidualnych potrzeb, a nie będziecie już potrzebować żadnych innych drogich kosmetyków.

Przepis na krem do rąk

Składniki

  • witamina E w kapsułkach (2 sztuki)
  • 20g masłą shea
  • 20g wosku pszczelego
  • 100g oliwy z oliwek

Przygotowanie

  1. Wok roztapiamy w kąpieli wodnej i dodajemy do niego oliwy oraz masło shea
  2. Gdy wszystko się roztopi dodajemy witaminę E
  3. Przelewamy zawartość do opakowania po kremie i zostawiamy do ostygnięcia
  4. Możemy dodać olejki aromatyczne jeśli chcemy by krem miał jakiś aromat

Podobne artykuły