Przegląd najlepszych agregatów prądotwórczych

Mój dom Data publikacji: 30 sierpnia 2022

Nowoczesne agregaty prądotwórcze to urządzenia, które stanowią samodzielne źródło prądu, przez co mogą mieć zastosowanie w wielu kryzysowych sytuacjach. Dobry agregat prądotwórczy powinien mieć odpowiednią moc i długi czas pracy, by mógł zaspokoić podstawowe potrzeby użytkowników. A jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy? Poniżej przedstawiamy przegląd popularnych modeli.

Mały agregat na kemping

Jeśli wybierasz się na kemping, to może się zdarzyć, że na miejscu nie będzie prądu lub będą przerwy w jego dostawie. Wówczas przyda Ci się mały agregat, dzięki któremu naładujesz telefon, podłączysz czajnik lub inne drobne urządzenia elektryczne. Agregat prądotwórczy na kemping nie może być za ciężki, dlatego warto wybrać model ACTIVE AGI 1250, który waży 14 kg i posiada dźwiękoszczelną obudowę. Wspomniane urządzenie może pracować bez przerwy przez 4 h i jest zasilane benzyną bezołowiową. Co ważne, taki agregat pracuje cicho i możesz go z powodzeniem używać, będąc na polu namiotowym, w lesie czy na działce, a czytelny panel umożliwi Ci stałe monitorowanie zużycia paliwa. 

Solidny agregat do domu jednorodzinnego

W domu jednorodzinnym przerwy w dostawie prądu mogą być wyjątkowo dotkliwe. Jeśli pracujesz z domu lub przebywasz w domu z małymi dziećmi, to każda awaria sieci elektroenergetycznej będzie generowała straty finansowe lub uniemożliwi Ci przygotowanie posiłku. Dlatego warto przeciwdziałać takim sytuacjom i zawczasu zaopatrzyć się w solidny agregat prądotwórczy. Gdy potrzebujesz źródła prądu, by podłączyć lodówkę, piekarnik, system otwierania bramy wjazdowej czy kompresor, to możesz rozważyć zakup modeli GENMAC G8000E-T 3PH. Jest to trójfazowy agregat, którego moc wynosi aż 8000 W, dzięki czemu może pracować bez przerwy na jednym zbiorniku przez 7 h. Przez tak długi czas bez problemu zdążysz wezwać fachowców, którzy naprawą awarię. Warto podkreślić, że dobry agregat prądotwórczy może się sprawdzić również w trakcie remontu, gdy musisz wyłączyć prąd, a jednocześnie potrzebujesz użyć wiertarki elektrycznej lub innych narzędzi.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze są dosyć ciężkie, wobec czego to ważne, by wybrany model posiadał specjalne kółka, dzięki którym z łatwością przestawisz go z miejsca na miejsce. Szukając modelu z kółkami, możesz rozważyć takie agregaty jak GENMAC GR3500EIN lub ENERGY Thunder T3000M. Poza tym agregaty prądotwórcze mogą być również wyposażone w poręczny uchwyt, a takie udogodnienie posiada między innymi model ENERGY Thunder T6000M. Dobre agregaty prądotwórcze muszą mieć również stabilizację napięcia AVR, aby można było do nich podłączyć zarówno laptop i telewizor, jak i odkurzacz czy prostownik. Ponadto warto wybierać modele, które są proste w obsłudze i mają wbudowane odpowiednie zabezpieczenia przed przegrzaniem. Zamawiając konkretny agregat prądotwórczy, trzeba też zwrócić uwagę na typ prądnicy oraz gwarancję producenta, która powinna wynosić co najmniej 24 miesiące.

Jeśli nie wiesz, jaki agregat wybrać, aby miał odpowiednią moc i napięcie, to możesz skonsultować się ze sprzedawcą, który podpowie Ci najlepsze rozwiązanie. Ważne, by zamawiać sprawdzone agregaty prądotwórcze od renomowanych producentów, które dobrze posłużą Ci przez wiele lat i nie zawiodą Cię, gdy będziesz ich naprawdę potrzebować.

Podobne artykuły