Podłoga – o czym pamiętać, wykańczając dom?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-07-10

Jak dopasować podłogi do wnętrz? Czy warto decydować się na jeden rodzaj płytek w całym domu? Jak sprawić, aby dom był funkcjonalny? Te i wiele innych pytań przychodzą nam do głowy, gdy rozpoczynamy proces wyboru podłóg do domu. Poznaj nasze podpowiedzi, na temat praktycznej aranżacji wnętrz.

Podłoga a podłogi

Obecnie na rynku spotkamy się z różnorodnością w każdej kategorii zakupowej, a więc także w przypadku podłóg. Wydawać by się mogło, że podjęcie decyzji i wybór odpowiednich płytek czy paneli nie będzie trudne, gdyż mamy dostęp do tak szerokiej gamy produktów. Okazuje się jednak, że im więcej opcji, tym trudniej stwierdzić, co pasuje do naszego wyobrażenia domu idealnego. Z tego powodu należy podejść do tej kwestii z głową i gotowym planem działania. Zanim wybierzemy się do sklepu, przeanalizujmy, jakimi rodzajami podłóg dysponujemy oraz, jakie byłyby dla akceptowalne względem naszych preferencji i zakładanego wystroju wnętrz. Warto również zwrócić uwagę na jednolite przejścia danych elementów podłogi, gdyż coraz częściej decydujemy się na układanie paneli bez progów, a zatem szukamy względnie jednolitych rozwiązań.

Rodzaje podłóg

Jeżeli chcemy rozpocząć przygodę z wyborem dopasowanych i funkcjonalnych podłóg, warto wiedzieć, jakie oferty znajdziemy w sklepach. Wśród wielu możliwości pojawiają się rozmaite możliwości, a w tym:

Zaobserwuj nas na Facebooku

  • panele podłogowe;
  • panele winylowe;
  • deski podłogowe drewniane;
  • płytki podłogowe;
  • wykładzina podłogowa.

Każdy z tych rodzajów sprawdzi się w innych warunkach. Przykładowo na deski podłogowe czy panele zazwyczaj decydujemy się w przestrzeniach, w których spędzamy większość czasu, czyli pokojach, sypialni czy salonie. Płytki natomiast ze względu na swój chłodny charakter i łatwość w czyszczeniu wykorzystujemy w pomieszczeniach takich, jak kuchnia czy łazienka. Przy wyborze poszczególnych typów podłogi warto pamiętać, że każdy typ podłogi będzie wymagał innego przygotowania podłoża. Należy też zadbać o odpowiednią izolację poszczególnych warstw, aby wilgoć nie zniszczyła nam podłogi w szybkim tempie. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie: https://aleo.com/pl/porady/izolacja-pozioma-fundamentow-na-czym-polega-i-jak-ja-wykonac/.

Aranżacja domu a wybór podłogi

Wybór podłogi ma duże znaczenie w przypadku aranżacji poszczególnych pomieszczeń. W zależności od charakteru, na jaki się zdecydujemy, korzystniejszym rozwiązaniem będą płytki lub panele w danym stylu. Przykładowo w industrialnej aranżacji dominuje połączenie szarych lub czarnych płytek z jasnymi panelami imitującymi drewno. Takie zestawienia mogą pojawić się zarówno w kuchni, jak i łazience. W tych częściach domu zazwyczaj stawiamy na płytki oraz panele zarówno na ścianach, jak i podłodze, zatem ułożenie odpowiedniej kombinacji nie będzie wymagało dodatkowych nakładów pracy. Zadbajmy o to, aby wykończenie wnętrz było spójne i praktyczne, dzięki czemu życie w nowym domu będzie proste i pozbawione zbędnych problemów. Jeżeli nurtują Cię jeszcze inne zagadnienia, w kategorii aranżacje możesz znaleźć m.in. kolejne wskazówki podobne do omówionych.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły