Ozdoby z szyszek – inspirujące pomysły DIY

Dekoracje Data publikacji: 06 października 2019 / Aktualizacja: 2021-06-08

Jak zrobić ozdoby z szyszek? To nic trudnego i dzisiaj Ci to udowodnimy. Przedstawimy Ci kilkanaście inspirujących pomysłów na DIY z szyszek. Szyszki są bardzo fajnym materiałem do robienia ozdób do domu. Szczególnie przydadzą się jesienią i na Boże Narodzenie, ale również można z nich robić całoroczne ozdoby. Są fajne pod tym względem, że po prostu są darmowe. Wystarczy wybrać się na niedługi spacer do pobliskiego lasu i ich nazbierać. Dzięki temu zrobione z nich ozdoby również są tanie.

Ozdoby z szyszek

Szyszek oczywiście szukamy w lasach iglastych. Co więcej przy zbieraniu szyszek można też zarobić. Szyszki skupują szkółki, które je wykorzystują. Kilogram kosztuje ok. 50 gr. Szyszki to nic innego jak nasiona drzew, które później wykorzystywane są w szkółkarstwie. Tak naprawdę wystarczy parciany worek, rękawiczki i można sobie zawsze dorobić. My dzisiaj jednak nie będziemy ich sprzedawać, a robić z nich dekoracje. Oto pomysły, które dla Was wybraliśmy.

Wieniec z szyszek

Jest to typowo zimowa ozdoba. Taki wieniec może zdobić Wasze drzwi w okresie Bożego Narodzenia. Jest prosty do wykonania i niedrogi.

Wazony z szyszkami

Ledowe lampki w połączeniu z wysokim szklanym wazonem i szyszkami tworzą fajną Bożonarodzeniową dekorację :)

Stroik Bożonarodzeniowy

Stroik ten został tak naprawdę zrobiony z recyklingu. Niepotrzebna puszka, trochę gałązek i szyszek, do tego kokarda i kawałek materiału lub jutowego worka. Gotowe ;)

Łańcuch z szyszek

Świetnie sprawdzi się do dekoracji na zewnątrz np. poręczy od schodów czy balustrady na tarasie. Bardzo fajna jesienna dekoracja :)

Choinka z szyszek

Mówiliśmy, że ozdoby z szyszek najbardziej sprawdzą się na Boże Narodzenie. Jak widać to już kolejny pomysł z tej serii, tym razem choinka :)

Jesienny bukiet z szyszek

Muszę przyznać, że wygląda naprawdę super :)

Jesienne skrzaty z szyszek

Fajna dekoracja pod choinkę, ale nie tylko :)

Kolorowe szyszki

Nic nie szkodzi na przeszkodzie by szyszki pomalować i stworzyć kolorowe dekoracje :) Już same szyszki w tej formie są dekoracją.

Zawieszki z szyszek

Super pomysł :) Tutaj zdobi okno, ale równie dobrze można wykorzystać je jako bombki na choinkę.

Stroik do świec

Bardzo ładnie to wygląda, ale uważajcie by świeczki nie spowodowały pożaru :)

Zdobienie prezentu

Zastanawiacie się jak ozdobić prezent? Zamiast kokardy możecie użyć szyszek :)

Drzewko z szyszek

Wygląda naprawdę fajnie :)

Sowy z szyszek

Czyż nie są urocze? :)

Ptaszki z szyszek

Zdjęcia: Pintrest.com

Zobacz również: Drewniana mapa świata – ozdoba do każdego domu

Podobne artykuły