Od lat zostawia w ogródku łyżkę cukru. Zobacz dlaczego to robi, a też zaczniesz!

Ogród Data publikacji: 08 kwietnia 2019

Pomysł na zostawienie w ogrodzie łyżeczki cukru wydaje się nie mieć sensu. Jest jednak całkowicie odwrotnie. Ma to sens i to duży. Gdy dowiesz się dlaczego warto to robić to z pewnością sama wykorzystasz ten trik, co ostatecznie wyjdzie na dobre Twojemu ogrodowi :)

Łyżeczka cukru w ogrodzie

Pszczoły pełnią niezwykle ważną rolę w ekosystemie. Zawdzięczamy im świeże warzywa i owoce, które znajdują się na naszych talerza. To ich ciężka praca w zapylaniu różnych odmian warzyw sprawia, że później mogą one urosnąć i zostać przez nas zebrane. Nie mniej ważne są one w naszym ogrodzie dlatego powinniśmy zadbać o to by był on dla nich przyjazny. Zapylają one kwiaty ozdobne i trzeba tutaj pamiętać, że aż 80% roślin, które znajdziemy w naszych ogrodach zapylanych jest właśnie przez owady. Jedynie pozostałe 20% zapyla wiatr.

Tutaj niestety mamy dla wszystkich złą wiadomość. Populacja pszczół umiera. Staje się ich coraz mniej co jest zagadką dla naukowców. Nie wiedzą oni dlaczego tak się dzieje i jak z tym walczyć. Warto jednak zrobić wszystko by stworzyć ogród, który będzie dla nich dobrym miejscem. To oznacza, że powinniśmy zrezygnować z chemicznych środków ochrony roślin czy sztucznych nawozów.

Możemy też pszczołom pomóc w ich pracy i zaprosić je do naszego ogrodu by rozgościły się w nim i sprawiły, aby wyglądał on pięknie od kwitnących wokół kwiatów, drzew i krzaków. Jak to zrobić? Pozostawiając w ogrodzie łyżeczkę cukru.

Cukier jest dla pszczół pożywieniem. Pozwala im nabrać energii do pracy i zwiększa ich szanse na przeżycie. Weź dwie łyżeczki cukru i dodaj łyżeczkę wody. Wymieszaj i pozostaw taką mieszankę w miseczce w swoim ogrodzie. One same doskonale ją namierzą i z niej skorzystają.

Podobne artykuły