Nigdy tego nie rób podczas koszenia trawnika!

Ogród Data publikacji: 16 sierpnia 2019

Koszenie trawy wydaje się bardzo prostą czynnością. Bierzemy kosiarkę, włączamy i po prostu jeździmy nią z jednej strony na drugą, aż cała trawa zostanie skoszona. Niestety i w tej prostej czynności są pułapki i możemy popełnić pewne błędy. Dzisiaj podpowiemy Ci jak można robić to lepiej.

Czego nie robić podczas koszenia trawy

Morka trawa nie powinna być koszona. Jeśli to robisz to popełniasz błąd. Trawa jest morka więc klei się do siebie, a dodatkowo wygięta jest pod ciężarem wody. Dlatego skoszenie takiej trawy sprawi, że trawnik po wyschnięciu będzie skoszony nierówno.

Drugim błędem jest koszenie wysokiej trawy za jednym razem. Najczęściej dzieje się tak gdy wrócimy z urlopu. Trawnik w tym czasie zdąży zbyt mocno urosnąć, a my chcemy go przywrócić do pierwotnego stanu. Skoszenie go za jednym razem to błąd. Przez to tylko ją przerzedzimy i zrobimy miejsce dla chwastów. Dlatego pierwszym koszeniem trawy skracamy ją o 1/3 długości. Dopiero podczas drugiego koszenia doprowadzamy go do żądanej długości. Warto pomiędzy koszeniami odczekać parę dni i dobrze podlać trawnik.

Kosimy trawę w złym kierunku. Trawa powinna być koszona prostopadle do ostatniego koszenia i tak na przemian. Dzięki temu trawnik będzie wyglądał po prostu lepiej. Wypróbujcie ten sposób podczas następnego koszenia trawnika, a przekonacie się sami.

Podobne artykuły