Narożniki modułowe – najlepsze rozwiązanie do dużego salonu

Wnętrza Data publikacji: 30 czerwca 2021

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, ponieważ to właśnie w nim najczęściej odpoczywamy po ciężkim dniu spędzonym w pracy. A skoro o odpoczynku mowa to warto nieco bliżej przyjrzeć się meblom wypoczynkowym a w szczególności narożnikom modułowym, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Dlaczego jednak coraz chętniej decydujemy się na zakup takiego właśnie mebla?

Czym jest narożnik modułowy?

Jak sama nazwa wskazuje narożnik modułowy to mebel, który składa się z kilku elementów, czyli modułów, które możemy tak naprawdę łączyć w dowolny sposób, decydując tym samym o jego ostatecznym wyglądzie. Jest to inteligentne rozwiązanie, które daje nam wiele możliwości, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba osób decyduje się na jego zakup w szczególności wtedy, gdy dysponuje dużą powierzchnią salonu. Dlaczego jeszcze warto postawić na ten rodzaj mebla?

Wiele opcji konfiguracji

Największą zaletą narożników modułowych jest fakt, iż w dowolny sposób można decydować o ilości oraz rodzaju tworzących go elementów, a także o ich układzie. Najprostsze modele najczęściej składają się z kilku elementów, natomiast te bardziej rozbudowane mogą mieć ich nawet kilkanaście, jednak jest to uzależnione przede wszystkim od ilości wolnego miejsca w salonie. W skład poszczególnych elementów mogą wówczas wchodzić siedziska, szezlongi, oparcia, zagłówki, a także podłokietniki. Dzięki temu, że narożnik jest modułowy, to bez problemu można dowolnie dobierać do niego poszczególne elementy, na których nam najbardziej zależy. Kolejną bardzo istotną zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość wyboru rodzaju oraz koloru tkaniny, dzięki czemu sam mebel możemy dopasować do naszych indywidualnych upodobań.

Możliwość ustawienia w dowolnym miejscu

Narożniki modułowe można bez problemu dopasować do miejsca, w którym ma się znaleźć w salonie. W zależności od naszych potrzeb czy też upodobań taki mebel możemy przestawić w inne miejsce, dokładając nowe moduły lub je usuwając, tworząc w ten sposób zupełnie nową konfigurację. Narożniki modułowe najczęściej wyposażone są dodatkowo w funkcję spania, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych problemów z ulokowaniem na noc odwiedzających nas gości.

Samodzielny projekt

Narożniki modułowe możemy bez problemu zakupić w sklepie w konfiguracji zaproponowanej nam przez producenta, jednak warto samodzielnie dopasować mebel do ilości dostępnego w salonie miejsca oraz własnych upodobań. Meble modułowe zapewniają nam większą swobodę, dlatego też warto z tego powodu zadbać o indywidualny projekt. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ponieważ samodzielnie możemy decydować o wielkości narożnika, kształcie poszczególnych elementów, rodzaju zastosowanego poszycia, fakturze i kolorze tapicerki, a także o kształcie i rodzaju materiału, z którego wykonane będą jego nóżki. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem narożnika modułowego, to możemy przejrzeć ofertę sklepu Umebluje.pl, w której na pewno znajdziemy coś, co sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.

Podobne artykuły