Metryczki – miarki wzrostu. Świetny pomysł na prezent!

Parenting Data publikacji: 02 czerwca 2021

Dekorowanie pokoju dziecięcego to dla wielu rodziców ogromna przyjemność. Każdy chce stworzyć dla swojego malucha piękną przestrzeń, w której będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Sprawdź jak przytulnie i stylowo nadać pokojowi dziecięcemu bajkowego charakteru.

Komfort i funkcjonalność

Pokój dla dziecka musi spełniać wiele funkcji. Ma być jednocześnie wygodną sypialnią, w której maluch będzie czuł się bezpiecznie. Biblioteką, w której znajdują się wszystkie bajki i wierszyki. Jednak przede wszystkim pokój dziecka ma być przestrzeniom do świetnej zabawy. Nawet nieduże przestrzenie można zagospodarować, tak by pomieścić wszystkie potrzebne meble, a zarazem zachować odpowiednią ilość miejsca do zabawy. Warto wybierać łóżka z antresolą, dzięki temu pod całą konstrukcją możemy zamontować np. biurko bądź stworzyć doskonałe miejsce na „bazę” małego odkrywcy. Szukaj rozwiązań, które pozwolą zachować jak najwięcej przestrzeni w pokoju. Pamiętaj, by ścian w małych pomieszczeniach nie malować ciemnymi odcieniami farb, bądź nie tapetować całego pokoju. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się przyklejanie tapety na jedną ze ścian. Pozostałe pomalujmy jasną, pastelową farbą. Gładkie, nawet zwykłe białe ściany są idealne do zastosowania dekoracji ściennych.

Kraina wyobraźni

Każdy rodzić uwielbia patrzeć, jak jego dziecko się rozwija. Staramy się wspierać go w tym na każdym kroku. Odpowiednio udekorowany pokój również może w tym pomóc. W ostatnim czasie bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju plakaty dla dzieci. Nie chodzi tu o zdjęcia postaci z kreskówek na połyskującym papierze. Mowa o subtelnych, prostych, a zarazem niezwykle uroczych plakatach z motywem zwierząt. Białe tło a nim przyjazny aligator, lub niedźwiedź. Z pozoru nudne grafiki są idealnym startem do niezwykłej historii, którą mogą wymyślać rodzice z dzieckiem. Częstym zabiegiem jest przywieszenie trzech plakatów w podobnej kolorystyce. Dzięki temu ładniej wypełnimy pustą przestrzeń pokoju, ale również podkręcimy naszą bajkę o przyjaciołach ze ściany. Do wyboru mamy plakaty w cienkich ramkach bądź takie montowane w magnetyczne listewki, wówczas wieszamy dekorację za pomocą sznurka. Ten rodzaj wykończenia ładnie wpasowuje się w pokoje o charterze w stylu indiańskim czy boho.

Tu mieszka maluch!

Bardzo często nowo narodzony maluch przez pierwsze miesiące, a nawet lata mieszka w pokoju razem z rodzicami. To wygodne i dla wielu rodziców bardziej komfortowe rozwiązanie. Mamy czują się spokojne, mając swoje dziecko przy boku. Mimo wszystko warto naszą sypialnię zaaranżować tak, by podkreślić fakt, że mieszka z nami maluch. Z pomocą przychodzą wspomniane plakaty dla dzieci. Powieszony nad łóżeczkiem dziecka sprawi, że pokój stanie się bardziej przytulny. Stylowe, przyjazne wzoru nie odbiorą elegancji sypialni rodziców. Leśni mieszkańcy sprawią, że dorośli  znów poczują się dziećmi. Nie trzeba zaraz malować swojej sypialni na różowo, by stworzyć przytulną przestrzeń dla córeczki. Wystarczy plakat z motywem liska, by nadać wnętrzu bajkowego charakteru.

Pięknie i ekologicznie miarki wzrostu

Vertical frame mockup,Interior mockup, kids room, wall frame mockup,nursery mockup,3d rendering

Obecnie z powodzeniem w Internecie możemy znaleźć dekoracje do pokojów dziecięcych, które wyprodukowane są z naturalnych materiałów. To ważne by nasze dzieci otaczały przedmioty pozbawione szkodliwych sztucznych substancji. Dlatego warto szukać produktów, które spełniają kryteria EKO. Pamiętajmy, że stylowo i pięknie nie musi oznaczać drogo lub wiele. Czasami jednej plakat może nadać zupełnie innego charakteru całemu pomieszczeniu. Niech dziecięca wyobraźnia będzie nieskończona. Więcej sprawdź na nilami.pl

Podobne artykuły