Maszyny budowlane tych firm z pewnością spełnią wszystkie Twoje oczekiwania!

Mój dom Porady Data publikacji: 28 lutego 2024

Rok 2024 rozpoczął się od pozytywnych sygnałów płynących z rynku budowlanego. Portal wielkiebudowanie.pl podaje, że nowe inwestycje płynęły głównie do branży wykończeniowej, murarskiej, dekarskiej, ociepleniowo-elewacyjnej i instalacyjnej. To wszystko sprawia, że firmy chętniej inwestują w nowe maszyny budowlane. Sprawdziliśmy, którzy producenci są w stanie zaoferować wysoką jakość sprzętu.

Które parametry wzięliśmy pod uwagę?

Firmy budowlane chcą, aby zakupiony sprzęt służył im przez lata. Taka inwestycja gwarantuje spokój mierzony liczbą dni pracy bez konieczności dokonywania napraw lub wymiany części.

Używane maszyny budowlane nabywane na rynku wtórnym bardzo często mają ukryte wady, występuje trudność w dostępie do elementów zamiennych, ich żywotność jest zdecydowanie krótsza. Z tego względu w naszej analizie wzięliśmy pod uwagę wyłącznie nowe sprzęty, które cechują się:

  • osiągalnością w Polsce,
  • możliwości zakupu części zamiennych,
  • wykorzystaniem materiałów i podzespołów wysokiej jakości,
  • ergonomicznością,
  • stosunkowo niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Bomag – niemiecka precyzja i nowoczesność

Dobra hurtownia sprzętu budowlanego będzie mieć na stanie co najmniej kilka modeli zagęszczarek, ubijaków czy walców marki Bomag. Ten niemiecki producent zadebiutował w 1957 roku i w ciągu ostatnich 65 lat stał się jednym z prekursorów rozwoju rynku sprzętu lekkiego.

Urządzenia znajdują zastosowanie w ogrodnictwie, architekturze krajobrazu, budownictwie drogowym i tunelowym, budowie placów zabaw oraz masywnych zapór i wielu innych. Dzięki 12 zagranicznym oddziałom i ponad 500 dealerom w ponad 120 krajach, produkty firmy są dostępne praktycznie na całym świecie. Kupując urządzenia Bomag, zyskujemy pewność wysokiej jakości. Maszyny budowlane będą jednak droższe, niż ich polskie odpowiedniki.

Zagęszczarka płytowa Bomag BVP 12/50A

Project – dobra alternatywa dla zagranicznych zagęszczarek

Na świecie mamy wielu producentów sprzętu lekkiego wykorzystywanego przy budowie dróg, chodników i innych elementów infrastruktury. Są wśród nich marki proponujące maszyny bardzo wysokiej jakości (tak jak przywołany Bomag), jednak ich zakup będzie droższy, co może być zbyt dużym wyzwaniem dla małej lub średniej firmy. Chcąc oszczędzić, często spoglądają na rozwiązania oferowane przez konkurencję z polski czy wschodu. Tu jednak trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie wszystko, co ładnie opakowane i opisane zagwarantuje nam trwałość.

Na szczęście jest Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Techniczne PROJECT, które działa już ponad 35 lat. Dzięki ich zagęszczarkom czy przecinarkom utwardzanie wykopów budowa kanałów, czy cięcie kostki brukowej będzie przebiegało sprawnie. Wysoka jakość, dostępność części zamiennych, a przede wszystkim bardzo konkurencyjne ceny – to największe przewagi konkurencyjne marki. Maszyny budowlane od Project kupisz w GOTEX Budowlane!

Potrzebujesz agregatu prądotwórczego lub motopompy? Sprawdź ofertę Holidy!

Holida kojarzy się głównie z wysokiej jakości sprzętem ogrodniczym i rolniczym. W ofercie posiada jednak także maszyny budowlane. Sklep specjalistyczny z Poznania czy Krakowa będzie w stanie przedstawić agregaty prądotwórcze oraz motopompy, które z powodzeniem można wykorzystać na placu budowy. Urządzenia dostępne są w szerokim zakresie mocy i cechują się:

  • niezawodnością,
  • niskimi kosztami eksploatacyjnymi związanymi z parametrami w zakresie spalania,
  • ergonomicznością, wynikającą z zastosowania pojemnych baków i wygodnych uchwytów,
  • korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

Tanie i solidne – właśnie takie są produkty Holida!

Generator Holida WM 8500E-3 7,7 kW

Podobne artykuły