Łóżka piętrowe dla Twojego dziecka? Poznaj ich 5 głównych zalet

Wnętrza Data publikacji: 30 lipca 2019

Łóżka piętrowe może być idealnym rozwiązaniem do pokoju Twoje dziecka. Warto więc zapoznać się z jego zaletami. Sprawdzi się świetnie nie tylko w przypadku małych pokoi dziecięcych. Łóżka piętrowe charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Dzieci natomiast zyskują mebel, który oprócz praktycznych względów pobudza również wyobraźnię i staje się miejscem nie tylko snu, ale również rozrywki.

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

Wielu rodziców obawia się zakupu łóżka piętrowego ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Jeśli jednak dokonamy odpowiedniego wyboru nie musimy się tym martwić. Idealne łóżko piętrowe powinno posiada zabezpieczenia, zwłaszcza w jego górnej części konstrukcyjnej. Barierka, która jest solidnie wykonania i zamontowana uchroni dziecko przed wypadnięciem z łóżka podczas snu. Istotne jest również to by posiadała odpowiednio gęsto rozmieszczone szczebelki. W przypadku młodszych dzieci łóżko powinno posiadać schodki, które pozwalają wejść na wyższy poziom. Dzieci starsze mogą wchodzić po drabince, której szczeble powinny być solidne i płaskie. To sprawia, że łóżka piętrowe są bezpieczne dla dzieci w różnym wieku.

Jeśli nadal nie czujemy się pewnie z pomocą przychodzą nam łóżka piętrowe niskie. Na tego typu łóżkach również mogą spać dwie osoby, dzięki dodatkowej szufladzie z wysuwanym materacem. Po nim mogą też nadal znajdować się szuflady do przechowywania pościeli. Łóżko jest wtedy jednak znacznie niższe i wysokością przypomina standardowe łóżko, oferuje jednak dużo większą funkcjonalność.

Łóżka piętrowe pozwalają oszczędzić miejsce.

Oszczędność miejsca to jeden z koronnych argumentów przemawiających za wyborem łóżka piętrowego. Łóżka piętrowe możemy podzielić na jedno, dwu i trzyosobowe. W przypadku tych pierwszych dolna część może być miejscem na biurko czy przechowywanie zabawek. W ten sposób zyskujemy więcej miejsca, które zabrałyby kolejne meble umieszczone w pokoju. Gdy dzieci dzielą ze sobą jeden pokój, łóżko piętrowe także doskonale sprawdza się w kwestii oszczędności powierzchni. Na jednym łóżku może spać nawet trójka dzieci, dzięki wysuwanej spod łóżka dodatkowej szuflady z materacem. W przypadku łóżka dwuosobowego miejsce to mogą zastąpić szuflady na przechowywanie zabawek lub pościeli, które również ograniczają konieczność wstawienia dodatkowej komody.

Dzięki zastosowaniu łóżka piętrowego nawet na niewielkim metrażu pokoju dziecięcego możemy zyskać więcej miejsca, w którym dziecko będzie mogło się bawić. Zyskujemy też miejsce na dodatkowe meble, które mogą posłużyć do przechowywania zabawek. Nie tylko zyskuje na tym dziecko, ale również rodzic. Im mniej rzeczy znajduje się na wierzchu, tym mniej czasu zajmuje sprzątanie danego pomieszczenia. Sam pokój natomiast będzie budził wrażenie bardziej przestronnego i nawet podczas wizyty kolegów czy koleżanek, dzieci będą miały miejsce na zabawę.

Dobry design z łóżkiem piętrowym się nie gryzie!

Skończyły się już czasy gdy łóżko piętrowe przypominało hostel lub wojskową pryczę. Dzisiaj może ono być idealnym dopełnieniem aranżacji pokoju dziecka. Mnogość modeli, kolorów i wzorów od klasyczne po nowoczesne sprawia, że bez trudu wybierzemy łóżko pasujące do naszej wizji wnętrza. Dzięki temu dobierzemy też łóżko dla dziecka w każdym wieku. Nie tylko pod względem wzoru, ale również kolorystyki. Planujesz pokój małego piłkarza? Nie ma problemu. Może ma być to pokój małej księżniczki? Również znajdziesz wzory i kolory, które idealnie dopasujesz do takiej aranżacji.

Starsze dzieci z pewnością będą oczekiwały czegoś bardziej klasycznego w stonowanych barwach. To też nie jest problemem. To nie tylko funkcjonalny mebel, ale również element wystroju, który nada pomieszczeniu charakteru. Z pewnością wyróżni je na tle innych pokojów, ze standardowym łóżkiem. Sprawi, że dziecko będzie czuło ze swojego pokoju dumę i chętnie zaprosi do niego swoich znajomych.

Łóżka piętrowe to też oszczędność.

Wystarczy porównać różne modele łóżek piętrowych z tradycyjnymi łóżkami. Dzięki temu zobaczymy, że łóżko piętrowe nie tylko nie jest znacznie droższe od zwykłego, ale w wielu przypadkach jest rozwiązaniem dużo bardziej ekonomicznym. Zakup jednego łóżka piętrowego będzie tańszy niż kupienie dwóch łóżek dla dzieci dzielących wspólny pokój. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale również wcześniej wspominaną przestrzeń. Zyskujemy jednocześnie dużo praktyczniejszy mebel.

Łóżka piętrowe wyobraźnię i zachęca do zabawy!

Łóżka piętrowe od zawsze były marzeniem dzieci. Spanie na górze przynosiło wiele frajdy, ale dzisiaj łóżka te są jeszcze atrakcyjniejsze jeśli chodzi o element rozrywki w pokoju dziecka. Wystarczy spojrzeć na model przedstawiony w zdjęciu głównym niniejszego artykułu. Dolna część zabudowana w formie namiotu pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do zabawy. Jednocześnie spełnia swoją główną rolę, jaką jest spanie. Jeśli chcesz by dzieci spędzały w swoim pokoju dużo czasu na zabawie, takie łóżko będzie świetnym wyborem.

Łóżko piętrowe widoczne na zdjęciu głównym dostępne jest w internetowym sklepie meblowym – https://www.meble-bogart.pl/lozko-monte-zp-005-certyfikat-p-19464-66-6.66.html

Podobne artykuły