5 stycznia 2017

Łańcuch na choinkę – łatwy sposób wykonania

Wydaje Ci się to dziwne – nic nie można zrobić z tej rolki? Otóż nie wyrzucaj jej, stwórzcie razem opakowanie na prezent. Dla dziecka będzie to doskonała frajda!

Pakowanie prezentów może być ciekawym doświadczeniem – w dobie torebek i wszelkich ozdób bardzo łatwo je kupić. Ale ile pożytku płynie z wykonania opakowania samodzielnie! Dzisiaj wykorzystamy materiały, które inaczej znalazły by się w koszu na śmieci. Robiąc z rolki opakowanie na prezent, Twoje dziecko: rozwinie inwencję twórczą, kreatywność, poczucie estetyki, będzie kształtować umiejętności konstruowania przestrzennych prac plastycznych, a także zadba o rozwój motoryki (małej i dużej) i wyzwali emocjonalny stosunek do otoczenia.

Tekturowa rolka – pakowanie prezentów

Potrzebne będą:

  • tekturowa rolka lub sztywna kartka i zszywacz do papieru
  • nożyczki, dziurkacz, wstążka, klej
  • ozdoby wg uznania (piórka, suszone owoce, gałązki świerkowe, wycięte z papieru choinki, dzwonki, zwierzątka itp.)
  • przezroczysta folia lub papier do pakowania prezentów

Wykonanie:

Rolkę oklejamy papierem lub zwijamy sztywną kartkę tworząc rulon, zszywamy zszywaczem. Pod spód podkładamy koło wycięte z papieru lub folii o średnicy ok. dwa razy większej niż średnica dna rolki, zaginamy folię do góry i przewiązujemy wstążką. W górnej części rolki robimy dwa otwory, przez które przeciągamy wstążkę, tworząc rączkę torebki. Ozdabiamy w dowolny sposób.