Kupił łóżko dziecięce w IKEA i zrobił z niego zamek dla małej księżniczki!

DIY Data publikacji: 30 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2024-05-06

Gdy jego córka zbliżała się do 4 urodzin zapragnęła swojego własnego łóżka dla dziewczynki. Wcześniej tata zrobił takie łóżko synowi, a teraz zapragnęła go również córka. Miało być to łóżko w stylu bajkowej księżniczki. Tata podjął wyzwanie jakie rzuciła mu córeczka i stworzył dla niej wspaniałe łózko.

Jako baza posłużyło do tego łóżko KURA z IKEA. Kosztuje ono 499 zł. Do tego łóżka można dokupić ciekawe baldachimy, które zmieniają jego wygląd. Tata jednak zdecydował się wziąć jedynie najtańszy baldachim za 49.99 zł a resztę pomysłu zrealizować samodzielnie.

fot. IKEA

Miał być to zamek dla księżniczki. Trzeba było więc wykonać projekt i przejść do działania. Najpierw trzeba było złożyć samo łóżko, które było szkieletem konstrukcji oraz postarzyć drewno – miał być to przecież średniowieczny zamek.

fot. StrongMed / imgur

To co pewnie interesuje Was jednak najbardziej to efekt końcowy. Pełen projekt wraz z opisem wykonania znajdziecie na tej stronie. Możecie zainspirować się nim i podejrzeć niektóre rozwiązania jeśli chcielibyście wykonać podobny projekt. Oto jednak efekt końcowy, który jest po prostu genialny. Jak twierdzi twórca – samo przeniesienie łóżka do pokoju córki i złożenie go zajęło około 10 godzin.

fot. StrongMed / imgur

Podobne artykuły