Jeśli masz stare drewniane drzwi w domu, na które nie możesz patrzeć to wykorzystaj ten trik!

DIY Data publikacji: 30 września 2017

Drzwi w bardzo dużym stopniu wpływają na ogólny odbiór wnętrza. Nawet gdy je odświeżymy, pomalujemy ściany, wymienimy dywany i meble to stare drzwi nadal psują cały efekt metamorfozy naszego mieszkania. Tak samo miała nasza bohaterka dzisiejszego artykułu, która postanowiła coś z tym zrobić.

Metamorfoza drewnianych drzwi

Pełną metamorfozę możecie zobaczyć na jej blogu. Jak sama twierdzi, kosztował ją to 20 dolarów czyli około 70 zł. Zobaczcie jak jej drzwi wyglądały przed metamorfozą.

Co zrobiła?

Po prostu pomalowała je :) Ale nie tak od razu. Najpierw proponuję Wam dokładnie oczyścić o odtłuścić powierzchnię. Następnie wykręć klamki i rozetki. Najlepiej drzwi również ściągnąć z zawiasów. Jeśli chodzi o farbę proponuję wykorzystać farbę renowacyjną do mebli. Ma ona bardzo dobrą przyczepność i zwiększoną trwałość, a wiadomo drzwi to elementy, które są narażone na uszkodzenia.

Pamiętajcie również aby okleić elementy, których nie chcecie pomalować. Nigdy nie wiadomo kiedy wałek lub pędzel omskie nam się na listwę przypodłogową albo dywan :) Ostatnim elementem jaki zrobiła było naklejenie dekoracyjnych listew. Pełną instrukcję krok po kroku znajdziecie na blogu.

Efekt końcowy

Trzeba przyznać, że efekt końcowy jest naprawdę świetny. Drzwi zyskały drugie życie i wyglądają jakby przyjechały prosto ze sklepu.

Co myślicie o tej metamorfozie? :)

Źródło artykułu: http://thriftyartsygirl.blogspot.com/2016/04/from-hollow-core-bore-to-beautiful.html

Podobne artykuły