Jaki materac wybrać do sypialni? Piankowy czy może sprężynowy?

Wnętrza Data publikacji: 31 sierpnia 2020

Komfort podczas snu jest niezwykle ważny, wpływa bowiem na naszą kondycję w ciągu dnia. Dlatego, warto do wyboru materaca czy poduszki podejść z uwagą. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego bólu kręgosłupa, który wiązać się może ze źle dobranym materacem. Do sypialni możemy zdecydować się na zakup materaca piankowego lub sprężynowego. Jakie występują pomiędzy nimi różnice? Który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie?

Materac piankowy

Materac piankowy, jak sama nazwa wskazuje, zbudowany jest z pianki, która stanowi jego główny element. Pianka materaca umieszczana jest w materiałowym poszyciu i tak skonstruowany materac umieszczany jest w ramie łóżka.

Do budowy materaca piankowego wykorzystuje się różne rodzaje pianki. Nasz materac może być wykonany z:

  • Panki PU, czyli pianki poliuretanowej. Ten rodzaj pianki spotkamy w materacach bardzo często. Pianka poliuretanowa występuje w wielu wariantach twardości i giętkości, co czyni z niej świetny materiał do budowy materaców.
  • Pianki wysokoplastycznej, czyli pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się jednak większą wagą i elastycznością od pianki PU. Zapewnia świetne podparcie dla kręgosłupa, a jej czas użytkowania jest długi.
  • Pianki termoelastycznej, która przystosowuje się do kształtu naszego ciała, zapewniając kręgosłupowi oraz naszym kończynom doskonałe podparcie, a także poprawiając krążenie krwi i zapobiegając dolegliwościom bólowym mięśni.

Materace piankowe, które znajdziemy w sklepach, często składają się z więcej, niż jednego rodzaju pianki, gdyż połączenia takie zapewniają nam najlepszy komfort podczas snu, a także przedłużają zdatność naszego materaca. Wiele materacy piankowych posiada specjalną profilowaną górną warstwę piankową, która to wspomaga cyrkulację powietrza. W JYSK znajdziesz również wiele materacy pianowych dwustronnych, o różnych stopniach twardości, przez co łatwiej możesz dopasować materac do swoich potrzeb i upodobań.

Materace piankowe są wygodne i dają pełen komfort snu, dlatego to jeden z częściej wybieranych rodzajów materacy do sypialni.

Materac sprężynowy

Materace sprężynowe w swojej budowie posiadają sprężyny, a także element wspierający oraz poszycie. W naszych materacach występują dwa rodzaje sprężyn:

  • Sprężyny Bonell, które wyróżniają się kształtem klepsydry. Zapewniają one zwartą powierzchnię materaca, dzięki swojej budowie, a także materiału, z którego są wykonane (gruby metal).
  • Sprężyny kieszeniowe, z których każda umieszczana jest w specjalnej, materiałowej kieszonce, która za zadanie ma chronić je przed zużyciem, a także zapewnia cichszą pracę sprężyny i lepszą stabilność materaca. Materace ze sprężynami kieszeniowymi świetnie dopasowują się do ciała, zapewniając wysoki komfort podczas snu.

Sprężyny pokrywane są różnymi powłokami ochronnymi. Mogą to być pianka poliuretanowa, włókno kokosowe czy pianka termoelastyczna. Nasze materace sprężynowe zapewniają wysoki komfort snu, mogą być używane w łóżkach elewacyjnych i łóżkach kontynentalnych, odznaczają się również dużą solidnością, przez co będą spełniały swoje zadanie przez lata.

Jaki materac wybrać?

Więcej informacji: https://jysk.pl/guide/jak-wybrac-materac-poradnik

Dobry materac do sypialni, to taki, który zapewnia prawidłowe podparcie dla naszego kręgosłupa. Zarówno materace piankowe jak i sprężynowe oferują duży komfort snu i jakość. Materace sprężynowe dają doskonałe podparcie dla naszego kręgosłupa, zaś materace piankowe odznaczają się bezgłośną pracą i lekkością. By wybrać odpowiedni materac, zapraszamy do sklepów JYSK.

Podobne artykuły