Jak zagęścić geranium?

Ogród Data publikacji: 11 czerwca 2021

Geranium (bodziszek) to rodzaj byliny, która często uprawiana jest jako roślina ozdobna w naszych domach. Aby mogła pełnić taką funkcję musi być jednak gęsta. Rzadkie liście odejmują geranium uroku. Na szczęście można temu bardzo prosto zaradzić.

Przestaw geranium bliżej światła

Jednym z błędów, które często popełniamy jest ustawianie tej rośliny w cieniu. Roślina ustawiona w miejscu niedostatecznego nasłonecznienia będzie wyciągać swoje łodygi, aby móc złapać więcej słońca. Będzie również mocniej rosła w górę. Przez to będzie rzadka.

Dlatego zacznij od znalezienia dobrego miejsca dla swojego geranium. Musi mieć w nim dostępne światło, ale też nie może być wystawiona na mocne południowe słońce. Dlatego najlepiej sprawdzą się w tym przypadku okna wystawione na wschód oraz południe.

Przycinaj wierzchołek

Jeśli chcesz zagęścić geranium przycinaj regularnie szczyt rośliny. Dzięki temu zagęści się, a ty zyskasz szczepkę, którą możesz wykorzystać. Zrobić to możemy na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest posadzenie szczepki w osobnej doniczce, aby tym samym zyskać kolejną roślinę. Drugim sposobem jest wykorzystanie jej do zagęszczenia rośliny i posadzenie jej w tej samej doniczce.

Stosuj nawóz

Od czasu do czasu warto pomóc roślinie stosując nawóz. Dzięki temu geranium będzie rosło piękne oraz gęste. Stosujemy zwykły nawóz do roślin zielonych.

Podobne artykuły