Krzewy kwitnące na żółto do ogrodu

Ogród Data publikacji: 23 kwietnia 2021 / Aktualizacja: 2024-04-29

Każdy posiadacz ogródka, dużego czy małego, dba o to, by ten pięknie się prezentował. Krzewy kwitnące na żółto, czerwono czy niebiesko i rozmaite kwiaty są jedną z najbardziej wdzięcznych ozdób. Ich słodki zapach, bogata kolorystyka oraz rozmaite rozmiary wnoszą radość na przydomowe tereny.  Krzewy kwitnące na żółto to niebanalny dodatek do rabatki. Robi wrażenie dzięki intensywności swych barw i sporym wymiarom. Dowiedz się jakie krzewy kwitnące wiosną warto posadzić w ogrodzie, by stał się on miejscem relaksu i piękna.

  1. Jakie krzewy kwitną na wiosnę?
  2. Krzew kwitnący na żółto – forsycja, królowa krzewów ozdobnych.
  3. Krzewy kwitnące całe lato – naciesz oczy i serce pięknymi kolorami.

Jakie krzewy kwitną na wiosnę?

Krzewy kwitnące wiosną to bardzo szeroki dział. Są to między innymi derenie, forsycje i magnolie gwiaździste. Spory wybór krzewów kwitnących wiosną pozwala na dobranie odpowiedniego ich rozmiaru, koloru i kształtu do miejsca sadzenia.

Forsycja

Jakie krzewy kwitną na wiosnę? Warto to sprawdzić w planowaniu ogrodu. Można wtedy dodać tej wspaniałej porze roku jeszcze więcej koloru. Dużo pięknych, intensywnych barw sprawi, że zimowe smutki szybko odlecą w siną dal. Krzewy żółto kwitnące to rośliny, które sprawdzą się w każdych warunkach i przy każdym guście. Chcesz mieć w swoim ogrodzie żółte krzewy na wiosnę? Czytaj dalej i dowiedz się, które warto rozważyć.

Krzew kwitnący na żółto – forsycja, królowa krzewów ozdobnych.

Popularny krzew kwitnący na żółto – forsycja. To roślina, która zdobyła serca ogrodników w całym kraju. Jest niezwykle popularna z kilku względów:

  • W stosunku do innych krzewów kwitnących na żółto, bardzo rzadko choruje. Dzięki temu jest trwała i odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie ma wygórowanych wymagań w zakresie pielęgnacji.
  • Efektowny wygląd – jak wszystkie krzewy żółto kwitnące forsycja prezentuje się bardzo efektownie. Wygląda pięknie zwłaszcza w słońcu, którego wiosną i latem pod dostatek. Dzięki ogromnej ilości kwiatów daje się łatwo formować w niezwykłe wzory – kule, drzewka czy spiralki.
  • Niewysoka cena – jeśli chcemy mocno rozbudować roślinność ogrodową, forsycja będzie dobrym wyborem. Jej niewysoka cena, a także trwałość to świetna opcja dla wszystkich miłośników ogrodnictwa. 

Krzewy kwitnące całe lato – naciesz oczy i serce pięknymi kolorami.

Krzewy kwitnące na żółto to tylko jedna z niezliczonych opcji upiększenia ogródka. Można rozszerzyć wachlarz poszukiwań do innych kolorów lub gatunków, jeśli chce się pozostać w kolorystyce słońca. Krzewy kwitnące całe lato, zwykle wydają kwiaty bezpośrednio po kwitnieniu wiosennym. Dzięki temu właściciel działki może cieszyć się płynnym przejściem procesu i ciągłą obecnością kwiatów. Zróżnicowane kolory dają piękny efekt i rozpromieniają każdy ogród. 

Chcąc wybrać krzew kwitnący latem, można zdecydować się na bardzo popularną hortensję ogrodową. Jest to roślina pochodząca z Himalajów, osiąga około 1,5 m wysokości. Jej niezwykła cecha to długie kwitnienie. Hortensje to krzewy kwitnące całe lato, kończące proces dopiero późną jesienią. Jej liście wybarwiają się wtedy na odcienie złota, czerwieni i brązu. Daje to niezwykły efekt wizualny i wprowadza klimat „złotej jesieni” jak z obrazka.

Hortensja

Warto również rozważyć krzewy kwitnące na żółto, których intensywne barwy wprawiają w dobry humor. Krzewy kwitnące całe lato, mające ten niezwykły rodzaj ubarwienia to między innymi wspomniana już wcześniej forsycja. Oprócz niej możemy zdecydować się na bardzo interesującą roślinę – żółte krzewy perukowca podolskiego. Toleruje on uboższą glebę, doskonale kontrastuje z zielenią traw i tui. Osiąga spore rozmiary (do 2,5 m), więc stanie się z pewnością „gwoździem programu” w ogródku.

Krzewy kwitnące na żółto to doskonały sposób na urozmaicenie roślinności w ogrodzie. Mają one walory, które pozwalają wykorzystać je do podzielenia różnych elementów przestrzeni. Krzewy żółto kwitnące to również świetne rozwiązanie dla początkujących użytkowników. Nie mają wielkich wymagań pielęgnacyjnych, dobrze znoszą zróżnicowane warunki glebowe. Krzewy kwitnące na żółto to wybór, który gwarantuje piękne wrażenia wzrokowe oraz satysfakcję z dobrego wzrostu i zdrowia nowej roślinki.

Podobne artykuły