Genialne rzeczy, które można zrobić z pustych plastikowych butelek

DIY Data publikacji: 05 maja 2022 / Aktualizacja: 2022-06-09

Puste plastikowe butelki powinny trafić do odpowiednich pojemników na odpady oznaczonych kolorem żółtym. Nakrętki warto zbierać oddzielnie i oddawać je na zbiórkach charytatywnych prowadzonych w szkołach czy przedszkolach. Jeśli jednak zdecydujemy się nie wyrzucić butelek, wtedy po zebraniu odpowiedniej ilości możemy zrobić z nich ciekawe rzeczy. W tym artykule zaprezentujemy Wam kilka inspiracji, które możecie wykorzystać..

Organizer z plastikowej butelki

Za pomocą gorącego kleju i zwykłego zamka błyskawicznego z plastikowej butelki możemy stworzyć praktyczny organizer, który przyda nam się na drobiazgi. Co więcej, możemy dostosować jego rozmiar odpowiednio docinając butelki.

Osłonka na doniczkę z plastikowej butelki

Osłonka na doniczkę z butelki? Tutaj mamy przykład tego, jak kreatywnie wykorzystać niepotrzebną butelkę. Musicie sami przyznać, że ten kotek wygląda uroczo i byłby fajną dekoracją.

W ten sposób wykonamy również inne zwierzątka. Dzieci na pewno będą ucieszone z takich doniczek, które mogą zrobić samodzielnie :)

Pufa z plastikowych butelek

Tutaj mamy przykład tego, jak za pomocą plastikowych butelek można zrobić praktyczny mebel do domu lub ogrodu.

Kwiat z plastikowych butelek

Jak widać plastikowe butelki można wykorzystać również do zrobienia sztucznych kwiatów, które mogą być dekoracją do ogrodu.

Podobne artykuły