Gadżety, które przydadzą się każdemu rodzicowi podczas wakacji

Parenting Data publikacji: 07 lipca 2021

Wakacyjne podróże z dziećmi to nie lada wyzwanie dla rodziców. Rodzi to wiele problemów. Nie tylko musimy bezpiecznie dotrzeć do celu i spędzić urlop, ale również znaleźć sposób, by dzieci się nie nudziły. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku gadżetów, które mogą Wam się przydać podczas wakacji.

Uchwyt na tablet do samochodu

Nie wszyscy rodzice popierają korzystanie z tabletu przez dzieci. Jednak nikt chyba nie zaprzeczy, że w wielogodzinnej podróży samochodem urządzenie takie może zaoszczędzić rodzicom wielu nerwów. Ile godzin można zabawiać dzieci na różne możliwe sposoby? Trasa w końcu zaczyna się im nudzić. Jeśli więc nie chcemy robić większych przerw i szukać w tym czasie rozrywek, warto zaopatrzyć się w taki gadżet.

Dzisiaj w dobie streamingu wideo włączenie bajki na tablecie w czasie podróży nie jest żadnym problemem. Dzieci z pewnością chętnie oddadzą się seansowi, a rodzice zyskają chwilę czasu na odpoczynek w trasie.

W takiej sytuacji warto również pomyśleć o zabezpieczeniu źródła energii dla urządzeń elektrycznych, które bierzemy ze sobą w drogę. Dlatego z pewnością przyda się powerbank. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w gniazdko 230V, a nie jest to powszechne wyposażenie samochodu, warto wtedy posiadać ładowarkę do gniazda zapalniczki.

Miska niewysypka

To genialny gadżet, który sprawdzi się w podróży. W czasie jazdy, gdy dzieci zgłodnieją dajemy im różnego rodzaju przekąski. Nieodłącznym elementem takiej konsumpcji jest ryzyko, że coś się rozsypie na jednym z wybojów, w które wpadnie auto. Wtedy ma miseczka uratuje Was od sprzątania.

Miseczka ta zapobiega wysypania się z niej zawartości cały czas utrzymując się w poziomie niezależnie, w którą stronę obróci nią dziecko. Pamiętajcie jednak o tym, że jedzenie w czasie podróży nie jest zalecane. Istnieje bowiem ryzyko zachłyśnięcia. Dlatego najlepiej jest stanąć na postoju.

Wanienka dmuchana turystyczna

Zastanawiasz się, gdzie będziesz kąpać dziecko podczas pobytu na wakacjach? Zabranie swojej wanienki ze sobą wydaje się całkiem rozsądnym pomysłem, ale gdzie ją spakować? Z pomocą przychodzą nam akcesoria turystyczne, a wśród nich znajdziemy dmuchane wanienki dla dzieci.

Bez problemu spakujemy ją wraz z innymi bagażami, gdyż w formie złożonej nie zajmuje ona wiele miejsca. Po nadmuchaniu natomiast wygodnie umyjemy w niej dziecko.

Zegarek z GPS

Gadżet ten przyda się w przypadku dzieci, które już samodzielnie biegają. Zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zgubi nam się gdzieś w tłumie. Wtedy taki gadżet może być dla nas wybawieniem. Nie tylko szybko pozwoli nam odnaleźć dziecko, ale też ustrzeże nas przed ogromnym stresem, który z pewnością mógłby popsuć na wakacje.

Miękkie zagłówki i osłonki na pasy

Żadne dziecko nie wysiedzi spokojnie w podróży, jeśli będzie mu niewygodnie. Dlatego warto zapewnić dziecku komfort za pomocą gadżetów, które go zwiększają. Osłonka na pasy sprawi i zagłówek zapewni dziecku wygodę i pozwoli mu zdrzemnąć się w podróży.

Podobne artykuły