Dzięki temu prostemu trikowi żywa choinka będzie stała dłużej

Porady Data publikacji: 23 października 2016 / Aktualizacja: 2017-11-22

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Chcesz by świąteczna choinka dłużej się utrzymała i nie gubiła igieł? Możesz wykorzystać jeden prosty trik, a cała rodzina będzie mogła dłużej cieszyć się Waszą choinką.

Kupowanie choinki

Sprawdź jak wyglądają igły, powinny być mocno zielone i elastyczne. Gdy są łamliwe i blade drzewko już trochę przeszło. Zwłaszcza gdy drzewko kupujemy wcześniej lub zamawiamy warto to sprawdzić, nigdy nie wiemy co będzie chciał nam wcisnąć sprzedawca.

Świerk pospolity to bardzo często sprzedawane drzewko, jeśli zdecydujecie się na nie pamiętajcie, że zapewne szybko zgubi igły bo to leży w jego naturze. Dlatego dużo lepiej kupić jodłę. Niestety odróżnienie jodły od świerku jest dosyć trudne. Ma bardzo podobną budowę, igły są prawie tej samej długości. Ale są małe różnice, które pozwalają się zorientować co kupujemy. Jodłą igły ustawione w dwa grzebienie po przeciwnych stronach gałęzi, na igłach znajdziemy białe paski, a szyszki stoją na gałęziach, w przypadku świerka będą wisiały.

Podcięcie pieńka

Jeśli chcesz by choinka nie gubiła tak szybko igieł to przed stawieniem choinki do stojaka przytnij pieniek od dołu o 3 cm. Następnie włóż drzewko do wiadra i zalej ciepłą wodą – nie może być gorąca, jedynie ciepła. Dzięki temu choinka będzie dłużej świeża i tak szybko nie zgubi igieł.

Umiejscowienie jej w domu

Na pewno zrezygnuj z trzymania drzewka koło grzejnika, często stawiamy je w rogu przy oknie gdzie właśnie jest grzejnik. Nie lubią one dużej temperatury, najlepiej nie przekraczającej 20 stopni Celsjusza. Pamiętaj również o regularnym nawadnianiu drzewka. Można nawet kupić specjalne nawozy do drzewek, które odżywią je i sprawią, że dłużej będzie stało.  Taką odżywkę wystarczy dodać do wody raz na tydzień.

Podobne artykuły