Domowy odplamiacz, który zrobisz sama – 100% NATURALNY

DIY Data publikacji: 24 stycznia 2024 / Aktualizacja: 2024-04-23

Są plamy, które są niezwykle trudne do usunięcia. Wnikają głęboko w strukturę materiału i przez to ich usunięcie staje się trudne, gdy pozwolimy im zaschnąć. Dzieje się tak z plamami ze świeżej krwi, tłuszczu, trawy, wina, a także różnego rodzaju sosów na bazie pomidorów.

Kluczowym aspektem w usuwaniu trudnych plam jest jak najszybsze działanie. Im dłużej plama pozostaje na tkaninie, tym trudniej ją usunąć. Dlatego najlepiej od razu zaprać ubrudzoną odzież i wykorzystać odplamiacz. Co zrobić, gdy go nie mamy? Bez paniki. W swojej kuchni znajdziemy produkty, które go zastąpią.

Naturalny odplamiacz

Połączymy trzy całkowicie naturalne produkty, aby stworzyć skuteczny odplamiacz, który poradzi sobie nawet z już zaschniętymi plamami. Pamiętajcie jednak, że zwlekać nie warto, bo plama będzie trudniejsza do usunięcia.

Spirytus jest dobrym rozpuszczalnikiem, który może pomóc w rozpuszczeniu substancji olejowych lub tłuszczowych. Sok z cytryny zawiera kwas cytrynowy, który jest naturalnym środkiem wybielającym i odplamiającym. Soda oczyszczona jest lekko alkaliczna, co pomaga zneutralizować i usunąć kwasy oraz złagodzić niektóre rodzaje plam, takie jak plamy od kawy czy herbaty.

Te trzy produkty razem tworzą środek, dzięki któremu będziemy mogli usunąć większość plam z naszego ubrania. Wymieszaj wszystkie składniki w równych proporcjach, a następnie nanieś powstałą w ten sposób pastę na plamę. Na razie nie pocieraj, aby nie wetrzeć plamy jeszcze głębiej w strukturę materiału. Pozostaw na 15 minut i spłucz, a ubranie upierz tak jak zwykle.

Podobne artykuły