Domowe sposoby na podrażnienia po goleniu nóg

Uroda Data publikacji: 29 maja 2021

Masz problem z podrażnieniami po goleniu nóg? Może to przytrafić się każdej z nas. Ważne jest, by używać odpowiednich kosmetyków, które zadbają o skórę już podczas golenia i zapobiegną późniejszym podrażnieniom. Istotny jest również sposób golenia. 

Jak golić nogi, aby nie powodować podrażnień?

Zacznijmy od samego procesu golenia. Ważny jest moment, w którym to zrobimy. Najlepiej jest to zrobić od razu po wzięciu kąpieli, a nie przed nią. Ciepła woda zmiękcza włoski i ułatwia ich golenie. Skóra jest wtedy mniej podatna na podrażnienia, które mogą pojawić się po goleniu nóg. 

Następnie ważne jest to, by do golenia korzystać z odpowiednich kosmetyków. Zwykły żel do kąpieli czy mydło nie są odpowiednimi produktami i po goleniu za ich pomocą mogą pojawić się podrażnienia. Dlatego do golenia należy używać specjalnych pianek i żeli, które są do tego przeznaczone.

Co, gdy podrażnienia już się pojawiły?

Załóżmy jednak, że nie udało nam się zapobiec podrażnieniom. Jak przysporzyć sobie w takiej sytuacji ulgę? 

Warto w takich sytuacjach mieć pod ręką olejek jojoba, który po nałożeniu na skórę już po paru minutach daje uczucie ulgi. Jeśli nie mamy go w domu, a mamy za to tabletki aspiryny, to z nich możemy wykonać specjalną maseczkę. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek aspiryny w niewielkiej ilości ciepłej wody, a następnie nałożyć ją na podrażnioną skórę. Zmywamy ją po kwadransie, a ulga będzie naprawdę duża.

Efektem podrażnienia skóry są krosteczki, które również możemy spróbować usunąć. Świetnie w tej roli sprawdza się rumianek. Wystarczy naparzyć czaju z kilku torebek rumianku w szklance ze wrzątkiem, a następnie, gdy przestygnie wmasować rumianek w podrażnioną skórę. 

Podobne artykuły