Dekoracje na choinkę na dwór, które zrobisz sama

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-12-08

Chcesz ozdobić drzewka w ogrodzie na święta? Podpowiemy Ci jak zrobić proste i tanie dekoracje na choinkę na zewnątrz. Mają one zdecydowanie dwie zalety. Jedną z nich jest to, że są one tanie bo w większości przypadków można wykonać je z rzeczy, które znajdziemy w sowim domu. Po drugie, dzięki temu nie będzie nam szkoda, gdy się zniszczą. Dlatego polecam Wam zrobienie dekoracji samodzielnie, jeśli planujecie ozdobić choinki w ogrodzie na Boże Narodzenie.

Liście malowane

Liście, które możesz zebrać na zimowym spacerze i farba w sprayu to bardzo dobre połączenie, dzięki któremu możesz stworzyć dekoracje na choinki w ogrodzie.

Jest to bardzo prosty i tani w wykonaniu pomysł. Na końce ogonków wystarczy przywiązać nitki, z a pomocą których zawiesimy takie „listne bombki” na choinkę. Możemy z nich stworzyć również łańcuchy łącząc ich więcej na jednej żyłce.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pomponiki na choinkę

Jak zrobić pompony pisaliśmy już na naszym portalu. Są bardzo proste, a do tego wystarczy nam włóczka w dowolnym kolorze.

Kolorowe pomponiki świetnie mogą zastąpić bombki na choince w ogrodzie. Jak podoba Wam się taki pomysł? :)

Płatek śniegu z jajek niespodzianek

Jeśli Wasze dzieci jedzą jajka niespodzianki to z pewnością znajdziecie trochę pustych żółtych jajeczek w domu. Możecie wykorzystać je do zrobienia płatka śniegu.

Wystarczy je ze sobą skleić za pomocą kleju na gorąco. Ja bym je pomalowała wszystkie na biało bo tutaj bardziej przypominają kwiatek niż płatek śniegu. Jednak pozostawiam to Waszej interpretacji :) Płatek bardziej pasuje do Bożego Narodzenia. Jak widzicie na zdjęciu można z nich zrobić również łańcuchy.

Suszone owoce na choinkę w ogorodzie

Jako dekorację na choinkę na zewnątrz możesz również wykorzystać suszone owoce.

Aby je ususzyć wystarczy umieścić je w piekarniku, albo po prostu rozłożyć na kaloryferze.

Bombki z kubeczków plastikowych

To pomysł na zabawę plastyczną z dziećmi podczas, której powstaną dekoracje na choinkę na zewnątrz.

Do tego potrzebujemy kolorowych plastikowych kubeczków, sznurka oraz włóczki na pomponiki. Jak je zrobić wiecie już z jednego z wcześniejszych pomysłów.

Bombki z butelek

Kolejny pomysł, który idealnie wpisuje się w zasadę zero waste. Potrzebujemy butelek, z których odcinamy główki. Na zakrętce robimy zawieszkę.

Resztę ozdabiamy farbkami, naklejkami i tym co po prostu mamy pod ręką.

Podobne artykuły