Daszki nad drzwi oraz ich zastosowanie

DIY Data publikacji: 15 kwietnia 2020

Daszki na drzwi to praktyczne i proste w montażu rozwiązanie. Spełniają one bardzo ważne role i dzisiaj podpowiemy Wam, dlaczego warto je zamontować.

Decyduje się na nie coraz więcej osób, chociaż i są takie, którym nie przypadnie ono do gustu. Jest to jednak jedynie kwestią indywidualnych upodobań, a oprócz walorów dekoracyjnych, rozwiązanie ma to również praktyczny wymiar. Warto to wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o tym, czy daszek nad drzwiami zamontować, czy nie.

Daszki nad drzwi chronią drzwi przed niszczeniem

Drzwi stanowią ozdobę naszego domu i są jednocześnie jednym z elementów, który najbardziej rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie odwiedzających nas gości. Dlatego o drzwi należy dbać, a wystawienie ich na bezpośrednie działanie warunków pogodowych takich jak mocne słońce, deszcz czy śnieg, sprawia, że z czasem drzwi przestają wyglądać tak ładnie jak po ich zamontowaniu.

Tutaj z pomocą przychodzą nam daszki nad drzwi, które chronią je przed niszczącym działaniem pogody. Dzięki zamontowaniu ich nad drzwiami możemy uchronić je przed przebarwieniami, schodzeniem lakieru czy nawet przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to ważne bo nie rzadko na drzwi wydajemy spore pieniądze. Są one bardzo ważnym elementem domu, dlatego zwykle staramy się wybrać drzwi, które są jednocześnie ładne, ale i zapewniają wysokie bezpieczeństwo. W parze za tym idzie jednak cena. Warto więc zadbać o swoją inwestycję w drzwi i zabezpieczyć je tak by służyły nam latami i cały czas wyglądały dobrze.

Trzeba pamiętać też o tym, że mimo, iż wielu producentów zachwala swoje produkty i mówi, że drzwi zawierają specjalne warstwy ochronne przed warunkami pogodowymi, to nie są one wieczne.

Daszki na drzwiami pomagają zachować czystość

Daszki nie tylko chronią drzwi, ale również pomagają utrzymać porządek. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że pada deszcz, a my wchodzimy do domu w mokrych butach. Nawet jeśli mamy przed drzwiami wycieraczkę to z powodu braku zadaszenia będzie ona mokra.

Gdy jednak zadaszymy miejsce przed drzwiami, będziemy mogli przejść do domu w oczyszczonych butach, a dodatkowo podczas wyglądania na zewnątrz np. przy odbiorze przesyłki od kuriera, nie napada na nas deszcz.

Zimą będziemy mogli swobodnie wyjść na zewnątrz bez robienia pierwszego kroku w śnieg. Po powrocie z pracy będziemy mieli gdzie otrzepać buty, zanim wejdziemy do środka. Dbamy w ten sposób również o to by wewnątrz naszego domu panował porządek i nie nosić do niego niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Daszki pomagają zaciemnić miejsce

Jest to przydatne szczególnie w przypadku okien tarasowych. Często są one bardzo duże, a jeśli nie mamy rolet, latem działają one niczym wielka lupa podgrzewająca wnętrze naszego domu. Dlatego osłona w postaci daszku daje komfort użytkowania domu latem i jednocześnie ogranicza nagrzewanie pomieszczenia.

Jednak to nie wszystko. Jeśli mamy taras i latem chcemy spędzić chwilę czasu na świeżym powietrzu, ale chcemy jednocześnie ochronić się przed mocnym słońcem, to daszek taki sprawdzi się w tej roli bardzo dobrze.

Zadaszenie tarasu jest dobrym wyjściem w chwili, gdy nie możemy pozwolić sobie na altanę w ogrodzie. Pozwala ono zyskać trochę cienia i ochroni osoby odpoczywające na tarasie przed mocnym działaniem słońca.

Mnogość wyboru

Przeglądając Daszki nad drzwi w sklepie Palram.pl możemy zauważyć, że mogą one zostać dopasowane do prawie każdego stylu elewacji . Mamy sporą możliwość wyboru kolorów i wzorów. Znajdziemy bardziej nowoczesne, jak i klasyczne zadaszenia. Jednak wszystko zależy od naszego gustu. Są osoby, które nie są zdecydowane, czy daszek nad drzwiami będzie wyglądał ładnie. Warto w takiej sytuacji zrobić zdjęcie naszego budynku, a następnie wkleić na niego zdjęcie daszku pobrane z Internetu. W ten sposób tanim kosztem możemy sprawdzić, czy dobrze wydamy swoje pieniądze.

Podobne artykuły