Buty barefoot — poczuj się w butach, tak jakbyś chodziła boso

Moda Data publikacji: 13 września 2023

Chcesz zadbać o komfort chodzenia i swoje stopy? Buty barefoot zdobywają coraz większą popularność. Nie bez powodu, bo możemy poczuć się w nich, tak jakbyśmy chodzili boso. Jednocześnie nadal będą w obuwiu, które chroni naszą stopę, pozwala jej oddychać i zapewnia komfort każdego dnia. Dowiedz się więcej, o tego typu obuwiu w tym artykule.

Powrót do natury — buty barefoot

Buty barefoot (co w tłumaczeniu na język polski oznacza „bosonogi”) to specjalny rodzaj obuwia, który ma na celu naśladowanie chodzenia boso, ale z zapewnieniem ochrony dla stóp. Ich główną cechą jest cienka, elastyczna podeszwa, która pozwala na lepsze odczuwanie podłoża.

Mają one również zazwyczaj szeroki przód, co daje swobodę palcom. Co istotne, pięta w takich butach nie jest podniesiona, jak w przypadku tradycyjnego obuwia. Zapewnia to naturalny i równomierny rozkład masy ciała.

Buty takie są też bardzo lekkie, można zapomnieć, że ma się je na nogach. Zapewniają też odpowiednią wentylację stopy, chociaż tutaj również musimy pamiętać o doborze właściwych skarpetek, które również ją zapewnią.

Buty barefoot — szeroki wybór

Buty barefoot to nie tylko sandały. Możemy kupić standardowe zakryte buty na co dzień lub do biegania. Dostępne są również barefoot buty damskie, botki, baleriny, a także buciki dla dzieci. Dlatego, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostępne w różnych stylach i kolorach, pozwalają na stworzenie modnego looku, nie rezygnując przy tym z korzyści, płynących z noszenia tak wygodnego obuwia. Buty minimalistyczne tego rodzaju sprawdzą się też na różne okazje.

Wybór fasonów i kolorów sprawi, że z pewnością dobierzemy je do naszej kreacji, a przy tym zachowamy pełen komfort chodzenia przez wiele godzin. Może to być nieocenione przy różnego rodzaju wydarzeniach. Mega wygodne baleriny barefoot z paskiem mogą dać ulgę naszym stopom po noszeniu szpilek na przykład na weselu.

Naturalne materiały, z których zostały wykonane (skóra i bawełna) sprawiają, że zawsze wyglądają modnie i elegancko. Dlatego buty takie będą idealnym rozwiązaniem na co dzień, do pracy, przy aktywności sportowej, a także podczas uroczystości, gdy musimy czuć się komfortowo w butach przez wiele godzin.

Podobne artykuły