6 pomysłów na skrytki, które możesz wykorzystać do przechowywania ważnych rzeczy

DIY Data publikacji: 30 grudnia 2016

Dzisiaj mamy dla Was sześć pomysłów na skrytki, w których możecie ukryć cenne rzeczy przed wyjazdem na urlop. Warto zabezpieczyć się i biżuterię, dokumenty czy prywatne dane na dysku przenośnym umieścić właśnie w takim miejscu, którego nikt nie będzie przeszukiwał.

1. Kontakt

Jeśli oglądaliście serial Breaking Bad to na pewno zauważyliście w nim ten pomysł. Złodziej na pewno jednak nie będzie rozkręcał wszystkich gniazdek w Waszym domu aby sprawdzić czy coś za nimi się kryje. To bardzo dobre miejsce na schowanie jakiś ważnych dla Ciebie informacji.

2. Zegar ścienny

Jeśli na ścianie masz duży zegar to po jego drugiej stronie możesz przykleić coś ważnego np. zapasowe klucze do auta albo pendrive z ważnymi dla Ciebie danymi, które nie chcesz by wpadły w niepowołane ręce.

3. Lodówka

Zarówno lodówka jak i zmywarka z przodu najczęściej mają plastikową maskownicę, którą możesz odkręcić. Za nią znajduje się wolne miejsce, w które zmieszczą się ważne dokumenty, o których położeniu tylko Ty będziesz wiedzieć. Umieść je w woreczku strunowym aby w razie wypadku nie zamokły.

4. Spłuczka

Który złodziej będzie przeszukiwał spłuczkę w toalecie? Wystarczy wziąć plastikową butelkę i włożyć do niej np. biżuterię czy karty pamięci. Wrzucić ją do spłuczki i gotowe. Zawartość się nie zamoczy, a nasze sekrety będą strzeżone :)

5. Komoda

Wyjmij ostatnią szufladę w komodzie. Przy podłodze będzie miejsce by położyć inne rzeczy, które normalnie będą przesz szufladę zakryte i tylko ty będziesz wiedzieć, że one tam są. Ważne dokumenty w koszulce możesz przykleić również do dna szuflady od zewnętrznej strony. To też dobry sposób bo ktoś będzie przeszukiwał wnętrze szuflady, a nie jej spód czy szafkę.

6. Sufit

Jeśli masz w domu podwieszany sufit z paneli sufitowych to możesz wykorzystać przestrzeń nad nimi aby coś schować. Wystarczy lekko unieść do góry panele i włożyć coś pod sufit.

Podobne artykuły