5 rzeczy, które zawsze musisz mieć w swoim domu!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-06-22

Są rzeczy, które warto zawsze mieć w domu, a nawet posiadać pewien ich zapas, aby w momencie gdy się skończą, po prostu po niego sięgnąć. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was listę pięciu takich rzeczy, które naszym zdaniem są niezbędne.

Żarówki

Żarówki to jedna z rzeczy, której zapas warto mieć w swoim domu. Nie trzeba biec wtedy do sklepu po jedną żarówkę gdy ta się przepali. Nigdy nie wiemy kiedy to nastąpi, dlatego po kilka żarówek z każdego rodzaju jaki posiadamy w swoim domu warto przechowywać w swoim schowku z narzędziami.

Warto przy okazji poruszyć temat utylizacji przepalonych żarówek. Jeśli mamy do czynienia ze zwykłymi żarówkami żarnikowymi, to możemy wyrzucać je do koszy na odpady zmieszane. Trudniej jest w przypadku świetlówek, które są niebezpieczne dla otoczenia. Żarówki takie można oddać w sklepie przy okazji kupowania nowej. Można również również zawieść je do punktu selektywnej zbiórki odpadów gdzie zwykle znajdują się specjalne pojemniki na świetlówki. Podobnie jest z żarówkami LEDowymi, które nie zawierają niebezpiecznych substancji, ale za to są elektroodpadami i również należy zutylizować je w przeznaczonym do tego miejscu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zszywacze

Jestem bardzo ciekawa czy w swoich dokumentach i paragonach macie porządek. Jeśli nie to z pewnością znacie ten ból gdy musicie odnaleźć ważne dokumenty, ale nie zostały one wcześniej posegregowane. Tutaj z pomocą przychodzą zszywacze, które pomagają zapanować nad dokumentami.

Wszystkie paragony, rachunki, umowy i inne dokumenty spinam ze sobą, a następnie umieszczam w odpowiednim segregatorze. Dzięki temu wszystko mam pod ręką. Gdy potrzebuję sięgnąć gwarancję urządzenia, które mi się zepsuło mam spięty z nią razem dokument zakupu i zero problemów.

Dlatego zszywacze są dla mnie jedną z rzeczy, które mam zawsze. Dzięki nim jestem w stanie zapanować nad swoimi dokumentami, których w domu zawsze jest wiele.

Tonery do drukarki i papier

To kolejna z rzeczy, którą mam zawsze w zapasie. Nie tylko dlatego, że są one mi potrzebne do pracy i wydruku dokumentów, ale też dlatego, że dzieci bardzo często chcą by wydrukować im kolorowanki. Potem okazuje się, że w momencie gdy potrzebuję użyć drukarki to albo nie ma papieru, albo skończył się toner i nie mogę nic wydrukować.

Z tego właśnie powodu mam zawsze zapas jednego i drugiego. Nie jest to wielka inwestycja, ale za to gwarantuje święty spokój.

Baterie

Z bateriami jest tak, że okazują się potrzebne w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem wyczerpie się dziecku zabawka. Innym razem dostanie jakaś w prezencie, a w zestawie nie było baterii. Potrzebuje je też wiele innych urządzeń w naszym domu jak choćby piloty od telewizorów, sterownik od ogrzewania czy czasem czujki od bezprzewodowego alarmu.

Dlatego w swoim domu mam zawsze zapas baterii i nie tylko samych grubych i cienkich paluszków, ale również innych nietypowych baterii, które wiem, że są używane przez niektóre urządzenia w moim domu.

Środki dezynfekujące i opatrunkowe

Dzieciom zawsze przytrafi się coś co wymaga interwencji „mamy pielęgniarki”. Mąż też coś sobie zwykle zrobi podczas prac przy domu. Dlatego środki opatrunkowe i dezynfekujące to dla mnie „must have”.

Zawsze mam w domu wodę utlenioną i Octenisept. Do tego gazy, bandaże i plasterki. Wszystko co może być pomocne podczas opatrywania mniejszych i większych skaleczeń.

Skoro jesteśmy już przy tym temacie, warto wspomnieć o rzeczach, o których mało kto pamięta. Małych ran nie odkaża się wodą utlenioną bo ta utrudnia ich gojenie. Dlatego lepiej jest użyć innych preparatów.

Oprócz tego woda utleniona ma krótki termin przydatności. Po otwarciu jej należy ją zużyć zwykle w ciągu dwóch tygodni.

Podobne artykuły