5 pomysłów na rodzinną pamiątkę do domu

Dekoracje Data publikacji: 25 sierpnia 2023

Rodzinne pamiątki kryją w sobie wspomnienia o chwilach spędzonych w gronie najbliższym – wywołują na naszej twarzy uśmiech, przywołując myśli o ważnych dla nas osobach. Zdecydowanie warto je eksponować w naszym domu, aby przyciągały wzrok domowników oraz gości. W tym artykule prezentujemy 5 pomysłów na rodzinną pamiątkę do domu!

Gallery wall – galeria z pamiątek

Wśród najpopularniejszych rodzinnych pamiątek wymienia się zdjęcia wykonane wspólnie z innymi członkami rodziny – podczas uroczystości, imprez czy innych spotkań. Przy ich pomocy możemy stworzyć naszą własną galerię sztuki! W tym celu wystarczy wybrać kilka najważniejszych fotografii i całość połączyć z własnoręcznie malowanymi obrazkami, plakatami zbieranymi w dzieciństwie, a także starymi wycinkami z gazet. Możemy również uzupełnić dekorację w płyty winylowe oprawione w antyramy, które będą przypominać o ulubionych wykonawcach sprzed lat. Jeśli natomiast cenimy rodzinne podróże, warto do całości dołączyć grafiki kojarzące się z miejscami, które wspólnie odwiedziliśmy. Dzięki temu uzyskamy swego rodzaju kolaż z rodzinnych pamiątek – będzie on zdobił wnętrze pomieszczenia i przypominał o miłych chwilach.

Pamiątki przywieszone na ścianie

Rodzinne pamiątki kojarzone są przede wszystkim ze zdjęciami – nie oznacza to jednak, że w naszym domu nie możemy wyeksponować wielu innych elementów przywodzących na myśl czas spędzony w rodzinnym gronie. Niebanalne rozwiązanie stanowi zamontowanie półki, na której położymy pamiątki, takie jak prace plastyczne dzieci, zabawki z czasów dzieciństwa, figurki czy inne drobne elementy przywiezione z podróży. O ciepłej atmosferze w rodzinnym domu mogą również przypominać talerze zawieszone na ścianie.  

Obraz ze zdjęcia

Podczas rodzinnych uroczystości robimy wiele zdjęć – chwile uwiecznione na fotografiach zazwyczaj kryją się w rodzinnych albumach, czekając na moment, kiedy ktoś je wyciągnie i zacznie oglądać. Niektóre momenty mogą być dla nas jednak szczególnie bliskie… warto spoglądać na nie częściej! Taką możliwość oferuje wydruk zdjęcia na płótnie. Dzięki temu możemy powiesić obraz na ścianie w dowolnym pomieszczeniu i cieszyć się wspomnieniem o ważnym wydarzeniu czy podróży. Taka dekoracja dopełni rozmaite wnętrza: salon, sypialnię, jadalnię, domowe biuro, pokój dziecka czy nawet kuchnię.

Warto przy tym pamiętać, że wydruk obrazów ze zdjęć wymaga wykorzystania nowoczesnej technologii – dzięki temu możemy cieszyć się wysokojakościową pamiątką, która zaprezentuje się elegancko i estetycznie. Nie bez znaczenia pozostaje przy tym rozdzielczość zdjęcia.

Własny obraz ze zdjęcia to doskonała rodzinna pamiątka. Aby efekt był satysfakcjonujący i przypominał płótno malarskie, drukowanie obrazów warto powierzyć profesjonalistom: https://canvaso.pl/ze-zdjecia/.

Ściany przepełnione ramkami ze zdjęciami

Jeśli posiadamy wiele rodzinnych zdjęć, możemy udekorować nimi pustą ścianę. Warto jednak odpowiednio przemyśleć rozmieszczenie fotografii, aby wszystko się dobrze prezentowało. Zdjęcia w ramkach możemy zawiesić na gwoździach bądź wkrętach – uzależnione jest to od ciężaru ramki i rodzaju samej ściany. Alternatywę stanowią przy tym akcesoria do bezinwazyjnego mocowania zdjęć: taśmy czy rzepy, samoprzylepna haczyki bądź masy mocujące.

Jeśli chodzi natomiast o ułożenie zdjęć, możemy postawić na symetryczne ustawienie kilku fotografii w podobnej kolorystyce. Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie galerii przepełnionej ramkami o odmiennych kształtach, kolorach oraz rozmiarach – artystyczny nieład z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu.

Zdjęcia w antyramie

Jednym z najprostszych sposobów na wyeksponowanie rodzinnej pamiątki w domu jest antyrama – będą one w szczególności odpowiednie we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym czy skandynawskim. Dzięki nim unikniemy też przytłaczającego efektu w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Antyramy ze zdjęciami mogą udekorować ściany w dowolnym pomieszczeniu, ale prawdopodobnie najbardziej spodobają się one nastolatkom – pozwalają one na zgromadzenie wielu ważnych wspomnień, uwzględniając fotografie z rodziną oraz przyjaciółmi.

Zdecydowanie warto dbać o rodzinne pamiątki i odpowiednio je eksponować. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują Was do tego!

Podobne artykuły