26 listopada 2019

10 pomysłów na zrobienie bombek choinkowych

Chciałabyś samodzielni zrobić niepowtarzalne bombki na choinkę? Dzisiaj przedstawimy Ci 10 inspiracji, które musisz znać! Dzięki nim zrobić bombki, które z pewnością zachwycą gości odwiedzających Cię na święta. Wiele z nich wykonasz też bardzo tanio korzystając z rzeczy, które prawdopodobnie masz już w domu.

1. Bombka z cekinami

Kule z styropianu kosztują kilkadziesiąt groszy za sztukę. Paczka cekinów i szpilek również nie kosztuje dużo. Za to w efekcie otrzymamy naprawdę piękne bombki o nietuzinkowym wyglądzie. Zresztą zobaczcie same na zdjęcie poniżej. Czyż nie wygląda fajnie?

2. Bombka w stylu glitter

Pomysł na jej wykonanie jest bardzo prosty. Wystarczy tylko brokat i płyn do nabłyszczania podłóg. Wlej trochę płyny do środka, wsyp brokat i rozprowadź równo.Nadmiar zlej.

3. Jutowe bombki

Ten pomysł choć wygląda dość ascetycznie to z pewnością będzie pasował do wielu wnętrz, zwłaszcza w stylu skandynawskim. Styropianowa kula i jutowy materiał to fajny pomysł na zrobienie bombek. Nie muszą koniecznie wisieć na naszej choince jeśli do niej nie pasują. Świetnie sprawdzą się jako osobna dekoracja, elementów wieńców czy dekoracje na dwór, którym nie straszna pogoda.

4. Eko bombki

Nazwałam je eko bombkami bo tak mi się kojarzą. Są naprawdę ładne. To zwykłe przeźroczyste kule, w których umieszczone zostały kawałki gałązek.

5. Pinezkowe bombki

Pinezki można wykorzystać do zrobienia bombek. To proste i daje naprawdę fajny efekt.

6. Bombki z soli epsom

Bombka posmarowana klejem np. wikol, a następnie zanurzona w soli epsom. Naprawdę ciekawy pomysł :)

7. Bombki ze zdjęciami

To wspaniały pomysł by uhonorować pamięć bliskich lub po prostu zrobić bombki z wizerunkiem najbliższych osób np. domowników.

8. Renifery

Te renifery zrobisz razem z dzieckiem :) Bardzo fajny pomysł na spędzenie wspólnie czasu w przygotowaniach do Boże Narodzenia.

9. Bombki ombre

To proste bo wystarczy je zamoczyć w rozrobionej farbie.

10. Bombki dla dzieci

Bombki w stylu Mario, ale na rysować na nich można dowolną postać :)