Tych rzeczy nigdy nie podgrzewaj w mikrofalówce!

Kuchnia Data publikacji: 09 października 2018

Kuchenka mikroflora to świetny wynalazek, który znacząco ułatwił wielu osobom życie. Nie wszystko jednak można w niej podgrzewać. Oto produkty, których nie powinniście do niej wkładać!

Ostre papryczki

Zawierają kapsaicynę, która odpowiada za ich ostry smak. Wiesz gdzie jeszcze ją znajdziesz? W gazie do samoobrony i ta sama kapsaicyna może wydzielać się w postaci mgiełki podczas podgrzewania ich w kuchence mikrofalowej. Jeśli nachylisz się nad nimi, możesz uszkodzić oczy czy drogi oddechowe. Dlatego uważaj!

Jajka

Jeśli włożysz jajka w skorupkach do mikrofalówki to powstałe wewnątrz ciśnienie po prostu je rozsadzi i będziesz miała dużo sprzątania. Gorzej jeśli stanie się to gdy już je wyjmiesz i gorące spadnie na Twoją skórę. Możesz jednak podgrzać już wybite jajko lub odgrzać ugotowane wcześniej.

Kurczak

Czasem podgrzewasz sobie obiad w mikrofalówce, w którym znajduje się kurczak? Lepiej zrobić to na patelni lub w piekarniku. Podgrzewanie go w mikrofalówce zmienia jego naturalne struktury białkowe i może spowodować problemy układu pokarmowego.

Plastikowe pojemniki

Wygodnie przechowuje się w nich żywność, ale nie powinno się w nich jej odgrzewać. Pojemniki te zawierają substancje chemiczne, która przy podgrzewaniu przenikają do pożywienia, a potem naszego organizmu. Eksperci twierdzą, że nawet pojemniki oznaczone jako bezpieczne do używania w mikrofalówce, w rzeczywistości wcale take mogą nie być, zwłaszcza gdy są stare i porysowane.

Winogrona

Winogron nie należy podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Są pełne cukru, który może nawet zapalić się gdy winogrona będą mocno nagrzane!

Mleko z piersi

Ściągasz mleko i w razie potrzeby szybko podgrzewasz w mikrofalówce? Nie rób tego, wkładaj butelkę do ciepłej wody, ale nie kuchenki mikrofalowej. Mikrofalówka często zostawia gorące punkty, które mogą poparzyć niemowlę. Badania wykazały również, że podgrzewanie mleka z piersi w mikrofalówce może sprzyjać wzrostowi bakterii E. coli.

Podobne artykuły