Lubicie kebaby? Zobaczcie jak produkuje się mięso do nich. Ochota już mi przeszła.

Lifestyle Data publikacji: 25 marca 2018

Jak wygląda produkcja mięsa do kebaba? Nie oszukujmy się. Nikt z nas raczej nie spodziewał się, że mięso, które dostajemy w kebabie są wyselekcjonowanymi najlepszymi partiami mięsa. Jest to szybki uliczny fastfood w niskiej cenie i nie ma co oczekiwać cudów. Jednak gdzieś w głębi duszy liczymy na to, że te strzępki mięsa krojone nożem do kebaba są z jakiejś całości. Niestety nie.

Jak wygląda produkcja mięsa do kebaba

Na końcu zobaczycie cały film, który został opublikowany na YouTube i przedstawia produkcję. Opublikowała go firma Weindich zajmująca się przemysłem mięsnym i spożywczym. Myślę jednak, że film szybko może zniknąć z kanału. Miał być zapewne reklamą skierowaną do lokali gastronomicznych, jednak zaczyna zdobywać popularność i staje się powoli antyreklamą produktu spożywczego jakim jest kebab. Film został opublikowany na licencji CC Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa (ponowne wykorzystanie dozwolone) więc pozwoliliśmy sobie zrobić zrzuty ekranów najciekawszych momentów filmu, gdyby ten został usunięty.

Troszkę wygląda mi to tak jak produkcja parówek. Film pokazuje urywek, w którym tłuste kawałki mięsa w jakiejś zalewie są mieszane.

Potem to wszystko jest mielone na jednolitą masę, którą następnie składa się w kształt kebabu co jakiś czas przekładając kawałkami mięsa.

Nie wiem czy to ma uatrakcyjnić wygląd, dać nam pewne złudzenie, że kupujemy coś lepszego niż faktycznie jest?

Nie jesteśmy specjalistami od produkcji żywności, ale nie wygląda to apetycznie. Gwoli jasności – na pewno są przestrzegane wszelkie normy jakości czy produkcji. Chodzi po prostu o to czym to mięso jest, a faktycznie czym nie jest.

Jak przeczytamy na portalu abczdrowie.pl, producenci baraninę i wołowinę mieszają z innymi gatunkami mięs tworząc jednolitą bryłę. Znajdziemy więc w nim również polepszacze, utrwalacze i wzmacniacze smaku. Widząc jak przebiega produkcja, a po raz pierwszy mamy na to okazję, nie trudno uwierzyć, że jest to prawdą.

Zobacz również: Jak zrobić domowy zdrowy kebab

Kebab można przecież zrobić lepiej i zdrowiej. Mógłby być trochę droższy, ale dzięki temu byłby całkiem dobrym posiłkiem. Nie licząc sosu i bułki jest to naprawdę dobra pozycja w menu, która wcale nie zawierałaby wiele kalorii. A jeśli mięso jest dobrej jakości tym bardziej warto byłoby po nią sięgnąć, nawet pomijając fakt samej bułki i sosów na bazie majonezu.

Czy warto sięgnąć po kebaba? Raczej nie, oczywiście raz na jakiś czas nic się nie stanie gdy zjemy kebaba. Ale oparcie go i stałe włączenie do swojej diety na pewno nie obejdzie się bez skutków ubocznych. I to tak naprawdę tylko przez to mięso. Dlatego wybór tak naprawdę pozostawiam Wam.

Podobne artykuły