Jeden z najprostszych napojów, który pomaga schudnąć nawet 2.5kg tygodniowo!

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2018-12-18

Zacznijmy od tego jak właściwie przebiega odchudzanie. Chudniemy gdy zmienimy nasz bilans kaloryczny na ujemny. Oznacza to, że musimy przyjmować mniej kalorii niż potrzebuje ich nasz organizm, nie możemy jednak ograniczyć ich zbyt mocno. Same procesy życiowe spalają kalorie, nawet gdybyśmy cały dzień leżeli i kompletnie nic nie robili. Dlatego warto obliczyć sobie ile kalorii powinnaś jeść aby zacząć chudnąć, co zrobić można według tego wzoru.

Oczywiście odchudzanie wspomaga również aktywność fizyczna, spalamy wtedy po prostu więcej kalorii. Można jednak schudnąć bez siłowni czy ćwiczeń i wcale nie jest to trudne. Ważny jest właśnie bilans kaloryczny, aby spalać więcej kalorii niż się spożywa, wtedy nie będą odkładać się w postaci tłuszczu, a organizm sięgnie po wcześniej zgromadzone rezerwy i my zaczniemy chudnąć. Spalanie kalorii czyli przemiana materii to kolejne słowo klucz, które jest istotne z punktu widzenia naszego napoju.

Zaobserwuj nas na Facebooku

A co jeśli możemy sprawić by nasz organizm spalał więcej kalorii nawet gdy nie odejmiemy większej ilości kalorii czy nie włączymy dodatkowego wysiłku fizycznego do naszego planu dnia? Jest to możliwe dzięki naturalnym substancją, które wspomagają metabolizm. Właśnie taką rolę pełni ten napój, pomaga spalić więcej kalorii. Zapamiętajcie jednak, że on tylko pomaga to zrobić, a nie zastępuje kuracji odchudzającej. Przyśpieszy efekty naszych starań, ale nie zastąpi ich. Dlatego zawsze podstawowymi filarami odchudzania jest nasza dieta i aktywność fizyczna.

Napój, który przyśpiesza metabolizm

Wiemy już jaka jest rola tego napoju w naszej diecie. Przejdźmy więc do niego samego, a jest to nic innego jak napar z imbiru, który znany jest ze swoich właściwości odchudzających. Wykorzystamy go do stworzenia pewnego rodzaju herbatki, którą włączymy do swojego codziennego menu. Dzięki temu spalimy więcej kalorii.

Jak imbir przyśpiesza metabolizm?

Imbir jest naturalnym przeciwutleniaczem. Imbir pozwala zwiększyć nasz metabolizm nawet o 10%. Może wydać Ci się, że to niewiele, ale spójrz na to z innej strony. Jeśli Twoje dzienne zapotrzebowanie, które już obliczyłaś wynosi 2000 kcal to 10% stanowi 200 kcal dziennie. Odjęcie 200 kcal dziennie to już liczba kalorii, która pozwala zacząć w zdrowy i zrównoważony sposób schudnąć. Dlatego wbrew pozorom połączenie imbiru z dobrą dietą potrafi zdziałać cuda.

Imbir ma coś co nazywamy ujemnym bilansem kalorycznym. Normalnie gdy zjesz coś np. kromkę chleba z masłem i szynką, dostarczasz organizmowi kalorii. Bilans jest dodatni, to dostarcza nam też energii. Jednak w przypadku imbiru jest inaczej. Organizm musi spalić więcej kalorii by go strawić niż on ich dostarcza.

Składniki

  • 0.5l wody
  • 5cm kawałek imbiru

Przygotowanie

  1. Imbir obierz – najwygodniej robi się to za pomocą łyżeczki skrobiąc go
  2. Pokrój imbir na cienkie plasterki
  3. Wodę w garnuszku wstaw na gaz i zagotuj
  4. Gdy woda zacznie wrzeć dodaj imbir i gotuj go przez 5 minut pod przykryciem
  5. Po tym czasie odlej samą wodę, podziel ją na dwie porcje
  6. Następnie dwa razy dziennie wypij po kubku tego naparu, gdy ostygnie możesz dodać cytryny aby poprawić smak

Jeśli nie masz świeżego imbiru to nie musisz się tym przejmować. Na pewno masz przyprawę w postaci imbiru w proszku. Wystarczy, że na szklankę wody dodasz pół łyżeczki sproszkowanego imbiru i zagotujesz przez 5 minut.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły