Jak ubrać choinkę – modnie i stylowo!

Dekoracje Data publikacji: 08 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2022-10-04

Jak ubrać choinkę? Dzisiaj podpowiemy Wam jak wszystkich zaskoczyć i wzbudzić w gościach efekt „WOW”. Drzewko bożonarodzeniowe jest symbolem świąt. Ubieramy je co roku, a na jego czubku wieszamy gwiazdę symbolizująca Gwiazdę Betlejemską, za którą podążali Trzej Królowie do miejsca narodzin Jezusa.

Choinka oprócz tego, że ma znaczenie symboliczne jest również dekoracją świąteczną. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy, aby wyglądała wyjątkowo. Nasze drzewko świąteczne chcemy przystroić tak by zachwycało gości, którzy przybędą do nas na święta. Podpowiemy Wam więc dzisiaj w jaki sposób pięknie ubrać choinkę.

Dopasowanie dekoracji choinkowych do wnętrza

Gdy dopasujemy dekoracje na naszej choince stylem do naszego wnętrza, zawsze robi to wrażenie na innych i sprawia, że całość wygląda na bardzo dobrze przemyślaną kompozycję oraz dużą ilość pracy włożoną w odpowiednie dobranie ozdób.

Dodatki na choince dobrane do barw wnętrza

Jeśli w naszym wnętrzu królują pastele i styl skandynawski, możemy zdecydować się na mniejszą ilość dekoracji na choince, a jednocześnie nawiązujących kolorystycznie do wnętrza.

Jeśli jako motyw przewodni dodatków w naszym salonie króluje jeden kolor, wtedy możemy choinkę również ubrać z takim samym motywem przewodnim.

Choinka z kolorem przewodnim wnętrza

Świetnie sprawdzają się wtedy jasne światełka choinkowe, srebrne i białe dodatki takie jak łańcuchy czy bombki. Pasują one praktycznie do każdego koloru, który będzie wysuwał się na pierwszy plan.

Minimalizm na choince jest teraz w modzie

Pamiętacie choinki z czasów swojego dzieciństwa? Charakteryzowały się one przepychem. Różne kolory, tysiące bombek, kilka łańcuchów lampek, gwiazdy z papieru, które robiło się samodzielnie. Choinki były wtedy bardzo bogate i miało to swój urok, ale dzisiaj jeśli chcemy iść wraz z modą, lepiej jest postawić na minimalizm.

Czerwona minimalistyczna choinka

Minimalizm ten przejawia się nie tylko w małej ilości ozdób, ale również w doborze kolorów na choince, który jest dużo mniej różnorodny. Choinka taka może wręcz posiadać ozdoby tylko w jednym kolorze i delikatnie migoczące lampki przypominające swym wyglądem rozgwieżdżone niebo, na którym gwiazdy również nie występują w gęstych skupiskach.

Choinka w stylu glamour

Styl glamour charakteryzuje się blask, przepych, elegancję. To coraz częściej stosowany trend w urządzeniu wnętrz. Choinka w stylu glamour może być właśnie tym czego szukamy.

Choinka ubrana w stylu glamour – przepych i blask

Choinka w stylu glamour powinna być pełna mieniących się dekoracji np. z brokatem. Do tego powinien panować tam kolor złoty i srebrny. Styl glamour czerpie dużo z baroku, a więc wszelkie nietypowe bombki z ornamentami świetnie się sprawdzą na choince w tym stylu.

Duża rolę gra tutaj również oświetlenie. Jednak od kolorowych lampek czy zimnych kolorów lepiej sprawdzą się ciepłe barwy, które bardziej przypominają złoto i będą dodatkowo rozświetlać dekoracje na choince. Tutaj również nie musimy zbytnio ograniczać się z ich ilością.

Choinka w stylu zero waste

Zero waste to popularny nurt, który promuje ekologię i dbanie o naszą planetę. Polega na tym, aby nie produkować śmieci, a to co możemy wykorzystać ponownie.

Zgodnie z tą ideą bardzo łatwo możemy ubrać nasze drzewko bożonarodzeniowe. Jak to zrobić? Wykorzystać możemy to co mamy w domu. Suszone plastry pomarańczy, pierniczki, dekoracje zrobione samodzielnie z resztek folii, taśmy i wszystkich elementów, które da się w jakiś sposób zaadoptować jako ozdoby choinkowe.

Mogą to być również samodzielnie wycięte przez dzieci ozdobę, zrobione z papieru, plastiku czy drewna. Np. gwiazda z patyczków po lodach. Możemy wykorzystać zabawki dziecięce, którymi dzieci się nie bawią. Zwierzątkom dorobić sznureczki do zawieszenia ich na choince tak jak bombki.

Pomysłów jest tak wiele jak osób, które będą daną choinkę ubierać. To również fajny pomysł by kreatywnie wykazać się i stworzyć choinkę, która w całości będzie niepowtarzalna bo ozdób, które na niej są nie kupimy w żadnym sklepie.

Na koniec chcielibyśmy pokazać Wam, że choinka wcale nie musi przybrać tradycyjnego kształtu drzewka, czy to sztucznego, czy żywego zakupionego na targu. Może to być artystyczna instalacja z kawałków drewna. Może być ona nawet wzorem namalowanym na ścianie, co z pewnością sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają miejsca na choinkę w mieszkaniu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym inspiracją macie już pomysł na to jak modnie ubrać choinkę w tym roku. Możliwości jest naprawdę wiele i czasami po prostu musimy zerwać z tradycją, którą wynieśliśmy przez lata naszych domów rodzinnych. Wtedy możemy stworzyć niebanalne choinki, które z pewnością zachwycą wszystkich gości.

Podobne artykuły