Jak typować mecze, by częściej wygrywać? Kilka porad

Lifestyle Data publikacji: 20 czerwca 2022 / Aktualizacja: 2023-01-13

Jeśli jesteś nowy w zakładach sportowych, to trafiłeś we właściwe miejsce, aby uzyskać wszystkie najlepsze wskazówki, jak typować mecze. Stworzyliśmy krótki poradnik, abyś mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które pozwolą Ci rozwinąć umiejętności bukmacherskie. Nawet jeśli nigdy w życiu nie postawiłeś ani jednego zakładu sportowego, te wskazówki pomogą Ci nauczyć się jak obstawiać mecze, aby częściej wygrywać.

Znajdź zaufanego bukmachera

Gdy zaczniesz przyglądać się zakładom, przekonasz się, że nie brakuje legalnych serwisów z zakładami online, które są gotowe zaakceptować Twoje zakłady. Jednak ważne jest, aby znaleźć zaufaną firmę, z którą będziesz współpracować, aby nie ryzykować swoich pieniędzy lub prywatnych danych na mniej niż godnej zaufania stronie. Dobrą wiadomością jest to, że po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku wszystkie nielegalne serwisy znikły z naszego kraju. My dla początkujących graczy, którzy nie wiedzą jeszcze dokładnie, jak typować mecze, sugerujemy wybranie bukmachera Superbet, który ma najlepsze promocje na polskim rynku i szeroką ofertę zakładów sportowych. Wystarczy wpisać kod promocyjny superbet w trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego i cieszyć się z ponad 30 dyscyplin sportowych możliwych do typowania przedmeczowo lub na żywo.

Naucz się podstaw

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, ważne jest, aby zaczynać od podstaw, a nie od razu szukać zaawansowanych metod jak typować mecze. Dla tych z Was, którzy są nowi w branży bukmacherskiej, dobrym pomysłem jest poświęcenie czasu na poznanie podstaw, zanim zagłębicie się w to zbyt głęboko. Dzięki zrozumieniu podstaw będziesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące obstawiania meczów w wielu dyscyplinach sportowych.

Jak obstawiać mecze – miej realistyczne oczekiwania

Jeśli już planujesz zwolnienie się z codziennej pracy, ponieważ myślisz, że osiągniesz sukces dzięki zakładom sportowym, powinieneś jednak dwa razy się nad tym zastanowić. Nie chcemy cię od razu deprymować, ale szanse na to, że będziesz w stanie zarabiać na życie z typowania meczów, są niewielkie. Nie oznacza to, że nie możesz zarabiać pieniędzy, ale trudno będzie Ci zarobić wystarczająco dużo, aby móc żyć z zakładów. Istnieją zawodowi gracze, którzy zarabiają na życie z hazardu, jednak nie ma ich wiele, a i tak dość często ponoszą porażkę. Nawet najlepsi obstawiający mecze wciąż przegrywają zakłady w ponad 40% przypadków.

Dla Ciebie ważne jest, aby od samego początku mieć właściwe oczekiwania. Obstawianie sportów może być świetną zabawą i być względnie opłacalne. Jednak, aby zarabiać pieniądze, musisz zostać doświadczonym i zdyscyplinowanym graczem. 

Obstawiaj z czystym umysłem

Naszą wstępną wskazówką dla Ciebie jest upewnienie się, że obstawiasz mecze na prawdziwe pieniądze tylko wtedy, gdy masz trzeźwy umysł. Rozumiemy przez to, że nigdy nie powinieneś stawiać zakładów, gdy jesteś pod wpływem alkoholu lub innych używek. Pamiętaj, że stawiasz swoje ciężko zarobione pieniądze i chcesz to robić tylko, kiedy Twój umysł jest w doskonałej formie.

Wiele osób obstawia zakłady sportowe, kiedy są pod wpływem. W końcu dla wielu wypicie drinka i oglądanie ulubionych wydarzeń sportowych to kwestia miło spędzonego czasu. Sugerujemy jednak, aby typować mecze wcześniej, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo podejmowania błędnych decyzji dotyczących zakładów. Alkohol osłabia zdolność podejmowania decyzji, dlatego najlepiej nie obstawiać sportów, gdy jesteś pod jego wpływem.

Jak typować mecze – zarządzanie budżetem

Nasza następna wskazówka jest doskonała do wykorzystania od pierwszego dnia swojej kariery w zakładach sportowych. Niestety, wiele osób, które wie, jak obstawiać mecze, nigdy nie korzysta z planu, a jeśli już, to znacznie później niż powinno się to robić. Powodem, dla którego plan zarządzania bankrollem jest niezbędny, jest to, że pomaga ci dokładnie obliczyć, za jaką stawkę powinieneś postawić dany zakład.

Ta rada może być dziwna, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z obstawianiem zakładów sportowych. Wielu z nas, zaczęło typować mecze, nie mając żadnego planu. Wtedy wybieraliśmy w naszym odczuciu „pewniaczki” i stawialiśmy za połowę lub całość naszego budżetu przeznaczonego na grę u bukmachera. Jak z pewnością się domyślasz, jest to najgorsze rozwiązanie, szczególnie dla początkujących typerów, ponieważ jeśli przegrasz zakład, cały Twój bankroll zostanie wyzerowany za jednym zamachem.

Chociaż plany zarządzania budżetem mogą się od siebie różnić, ogólna idea jest dla nich taka sama. Celem planu jest pomoc w wydłużeniu Twojego banrkolla poprzez obliczanie procentów na dany zakład. Zamiast ryzykować wszystko na raz, ryzykujesz tylko część swojego budżetu. Najczęściej najlepsi typerzy obstawiają mecze za 1 lub maksymalnie 2 procent swojego budżetu. W związku z tym, jeśli np. masz 100 zł na grę, powinieneś każdy mecz typować za mniej więcej 2 zł.

Stawiaj na sporty, które znasz

Kiedy jesteś nowy i nie wiesz, jak typować mecze, zawsze dobrym pomysłem jest obstawianie sportów, które dobrze znasz. Dzięki temu masz większe prawdopodobieństwo podjęcia dobrej decyzji dotyczących zakładów, w przeciwieństwie do obstawiania sportów, o których niewiele lub nic nie wiesz. Z kolei lepsze wybory powinny zapewnić Ci w przyszłości częstsze wygrane.

Podobne artykuły